TURPINĀJUMS. Dokumentālā filma. LV100 filmu programma

Dokumentālā filma "Turpinājums" veidota divu gadu garumā, sekojot pieciem bērniem, kuri 2015. gadā uzsāk skolas gaitas dažādās Latvijas vietās. Kāds, kuram ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos un vecāki vēlas, lai bērns izaug par īstu zemnieku, kāds, kurš dzīvo pie vecmāmiņas, kamēr mamma strādā Anglijā un kāds cittautietis, kurš vēlas kļūt par biznesmeni un kura vecvecāki nonāca Latvijā pēc 2. Pasaules kara. Pieci bērni dažādu vēsturisku, sociālu un ekonomisku procesu mijiedarbē. Dokumentālā filma “Turpinājums”, iezīmē, kā veidojas bērnu dzīves, ņemot vērā dažādos izejas punktus, un fiksē, kā bērnu dzīves veidojas mijiedarbē ar valstiskiem un sabiedriskiem procesiem.

Režisors: Ivars Seleckis
Scenārija autore: Dace Dzenovska
Dramaturģe: Krista Burāne
Operators: Valdis Celmiņš
Komponists: Kārlis Auzāns
Montāžas režisore: Andra Doršs
Producenti: Antra Gaile, Gints Grūbe
Studija: Mistrus Media

Ivars Seleckis ir viens no Latvijas dokumentālā kino klasiķiem, leģendārās Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas pamatlicējiem. Ieguvis pārtikas tehnologa izglītību, taču jau 1958. gadā sācis strādāt Rīgas kinostudijā par operatora asistentu un 1966. gadā ieguvis kinooperatora izglītību Maskavas kinoinstitūtā, bet 1968. gadā debitējis kā dokumentālā kino režisors. Liela daļa no Ivara Selecka veidotajām filmām pieskaitāma Latvijas kinovēstures zelta fondam, viņa filma Šķērsiela (1988) saņēmusi trīs prestižākās dokumentālā kino balvas pasaulē, bet Seleckis turpina filmēt arī 80 gadu vecumā, lai gan tieši jubilejas gadā jau saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā.
 
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas. 
 
 
23. Mar 201818:00, Friday
Ticket price
3.50 €
Duration1 h 30 min
LocationMazā zāle
Event organizerAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Log in or Register to purchase tickets online!
Bērniem līdz 7 gadu (neieskaitot) vecumam, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas.