ARMĒŅU DUDUKS. Argishty un ebru šovs

Mūzikas un tēlotājmākslas savijums ir spilgts, krāšņs un neordinārs notikums.  Argishty kopā ar ebru mākslinieci Olgu Kaurovu mums piedāvā unikālu, savā ziņā pirmo divu dinamisku stāvokļu –Visuma mūzikas un Ūdens stihijas – sintēzi. Abas  stihijas atrodas nepārtrauktā kustībā un, kā jebkura austrumu māksla, pārsteidzošā formā atklāj Mūžības un Daiļuma pasauli. Harizmātiskā mūziķa sniegumā armēņu duduka skaņas plūst samtaini, bet ūdens – pirmatnējais dzīvības avots – iegūst krāsas. Tas, bez kā nav iespējama dzīvība, kļūst par dabisku audeklu, uz kura top neatkārtojamas, dinamiskas ainavas.

Pusotru stundu garais šovs „Zemapziņas balsis” reprezentē maksimālu ūdens un mūzikas brīvību. Senas enerģētikas caurausts, šis apvienojums vada dudukistu un mākslinieci. Tieši tas arī aizrauj skatītājus – elpu aizturot, viņi vēro, kā krāsas lāses, saskaroties ar ūdens virsmu, rada brīnišķīgas un izsmalcinātas formas.

„ Armēņu duduks zog sirdis, ir nozadzis arī manējo,”  reiz izteicies Argishty, kurš no tā brīža velta savu dzīvi kalpošanai dižajam.  Duduks nav vienkārši mūzika, tā ir lūgšana.

„Gleznošana uz ūdens – bezgalīgs sapnis, iedvesmas avots. Tas ir Dievs, Visums un Mīlestība. Tas liek mums aizvērt acis un sajust harmoniju ar apkārtējo pasauli. Tas notiek ar katru no mums mirklī, kad krāsas dejo uz ūdens,” saka Olga Kaurova.

Programma aptver pašus svarīgākos un būtiskākos brīžus katra cilvēka dzīvē: ģimene, mājas, vientulība, apvienošanās, mūža darbs, mīlestība, šķiršanās, laime, ego, bailes un prieks par šķēršļu pārvarēšanu.

Piedalās:
Argishty – duduks
Olga Kaurova – ebru
Artūrs Bočkivskis – ģitāra
Olga Pahomova – čells
Dmitrijs Fablovs – perkusijas
Vladimirs Lobanovs - taustiņinstrumenti
 

05. Apr 19:00, trešdiena

Biļetes cena
8,00 €10,00 €12,00 €15,00 €18,00 €20,00 €

Pasākuma datums un laiks

Paredzamais ilgums2 h
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsDevro, SIA

Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot), kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas.