ELLAI FICDŽERALDAI 100. Šeina Stīla (ASV)

Šogad slavenajai amerikāņu džeza dziedātājai, dēvētai par “Dziesmas pirmo lēdiju” svinēsim 100. GORS Lielajā zālē džeza dīvas mantojumu un savu spožāko repertuāru kopā ar Latvijas Radio bigbendu jaunās skaņās izdziedās amerikāņu dziedātāja Šeina Stīla (Shayna Steele) un spēcīgā vokāla īpašnieces, latviešu dziedātājas Kristīne Prauliņa un Dināra Rudāne. Klausītājus gaida džeza, R&B, soul un pop mūzikas stilu piepildīts enerģisks koncerts, kurā caurjaušama būs arī pašas džeza dīvas klātbūtne.

Ella Ficdžeralda. Amerikāņu džeza dziedātājas Ellas Džeinas Ficdžeraldas (1917-1996) balss diapazons aptvēra 3 oktāvas, un viņa tika slavēta par toņa tīrību, par dikciju un intonāciju. Pirms Ella Ficdžeralda, kuru dēvēja par “Dziesmas pirmo lēdiju”, džeza karalieni vai lēdiju Ellu, iemantoja visu laiku lieliskākās džeza dziedātājas titulu, pēc mātes pāragrās nāves cieta no sava patēva vardarbības un pazemojumiem. Viņa strādāja mafijas labā, taču policija noķēra un ievietoja jaunieti meiteņu skolā. No tās Ficdžeralda drīz vien aizbēga un kļuva par bezpajumtnieci līdz pat savai debijas dienai Apollo teātrī 1934. gadā, pēc tam strauji nodrošinot sev  slavu un bagātību. Savas karjeras laikā džeza dīva ieguvusi 13 Grammy balvas, kā arī gan no Ronalda Reigana, gan Džordža H. V. Buša saņēmusi Prezidenta brīvības medaļu, kas ir augstākais civilais apbalvojums ASV.

Šeina Stīla. Sakramento, Kalifornijā dzimusī, bet šobrīd Ņujorkā dzīvojošā amerikāņu dziedātāja, dziesmu autore un Brodvejas aktrise Šeina Stīla (Shayna Steele), kuras enerģiju piedzīvosim Ellas Ficdžeraldas piemiņas koncertā, ir sadarbojusies ar dziedātājām Betu Midleri, Kelliju Klārksoni un Riannu, kā arī ar amerikāņu elektroniskās mūzikas leģendu Mobiju un daudziem citiem. 2004. gadā iznāca Šeinas pirmais solo mini-albums, kuram 2009. gadā sekoja pirmais pilnais albums “I’ll Be Anything”. Dziedātājas vokāls izskanējis populārākajos ASV TV šovos, kā arī Grammy balvu pasniegšanas ceremonijā un vairākos Brodvejas šovos, kurus pazīst visā pasaulē (“Jesus Christ Superstar”, “Hairspray” u.c.). 

Dināra Rudāne. Dziedātāja Dināra Rudāne atpazīstamību ieguva piedaloties grupā “Re:public”, pēc tam darbojusies meiteņu rokgrupā “Rock 5”, bijusi dziedātāja Markus Riva pavadošās grupas sastāvā. Dināras ir arī operdziedātāja. Skatītāju sirdis iekarojusi, uzvarot TV3 šovā “Izklausies redzēts”.

Kristīne Prauliņa. Dziedātāja Kristīne Prauliņa karjeru ir sākusi kā gospelu kora dalībniece, 2013. gadā uzvarējusi ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" vokāla konkursā, bet 2014. gadā saņēmusi "Grand Prix" džeza vokāla kategorijā konkursā "Riga Jazz Stage". Sadarbojusies gan ar Latvijas Radio bigbendu, gan ar komponistu Raimondu Paulu. Kristīnes iedziedātais Raimonda Paula un Guntara Rača albums "Melns ar baltu" tika nominēts Latvijas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" džeza kategorijā.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 22020206 vai +371 64633303.

09. Jūn 201719:00, piektdiena
Biļetes cena
12.00 €
15.00 €
17.00 €
Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 22020206 vai +371 64633303.