ESMU DZIMIS ZIEMASSVĒTKOS. Ilmāra Dreļa jubilejas koncerts

Ilmārs Dreļs – horeogrāfs, deju pedagogs un muzikants, Rēzeknes tautas teātra aktieris – 50 gadu dzimšanas dienā 2016. gada 25. decembrī vēra vaļā savas radošās darbības lādi un aicināja skatītājus uz emocionāli bagātu Ziemassvētku koncertu.

Ilmāra Dreļa jaunrades avots jeb brīnumu atslēdziņa ir patiesa mīlestība pret dzimto novadu Latgali un tās cilvēkiem. Viņu iedvesmo tautas mūzika, dziesmas un dejas, tautas tradīcijas un humors, teātra spēle. Daudzu gadu nesavtīgā darbā ir audzis viņa talants un slīpēta mākslinieciskā meistarība.

I. Dreļs ir radījis un izveidojis daudzas tautas dejas: „Lūznavas dancis”, „Treis mōseņas”, „Ōzeits”, „Rozentovas kadriļa”, „Seši mazi bundzinieki”, ”Nautrēnu dancis”, „Sieņōs i sieņōs”, „Dagdas dancis”, „Dzied vai raudi tautu meita”, „Īdeņas dancis”, „Vingerka”, „Podnieka sapnis”, „Čī, čā gūteņa”, „Tec, peļeite”, „Zynu, zynu tāvasātu”, „Kūmas”, „Ābrama polka”.

Vairākkārt ir saņēmis Lielo folkloras gada balvu. I. Dreļs ir bijis vairāku Vispārējo un Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku virsvadītājs.

Viņš ir deju kopas „Dziga” mākslinieciskais vadītājs, kapelas „Dziga” dibinātājs un dalībnieks.

Ilmāra Dreļa radošā darbība daudzus gadus ir saistīta ar Rēzeknes Tautas teātri, ir izspēlētas lomas izrādēs: Ibsena „Pērs Gints”, T. Viljamsa „Samīdīto petūniju lieta”, R. Blaumaņa „Zagļi”, L. Stumbres „Klasīte”, „Klusā daba ar dziedāšanu”, B. Vaļpītra  „Inteliģentais bezdarbnīks”, S. Mrožeka „Tango” , F. Trasuna  „Tu navaicoj manis, kaids asu”, latviešu tautas pasaku kaleidoskopā „Netici blēņām”, E. Ignatavičus „Obi lobi”, Dario Fo un Franka Rame „Brīvā laulība”, B. Vaļpītra „Patentēts inteliģents”.

Koncerta 1. daļā pazīstamās tautas dejas izdejoja deju kopa „Dziga”, deju kolektīvi „Kūmas”, „ Zīlānietis”. Iemīļotās melodijas un dziesmas spēlēja kapela „Dziga”, folkloras kopa „Vīteri”, piedalījās Rēzeknes Tautas teātra aktieri.

Koncerta 2. daļā svētku noskaņu uzbūra deju grupa „Dzirnas” Agra Daniļeviča vadībā, kā arī laikmetīgās dejas ar horeogrāfi Liliju Liporu.

Koncerta režisore – Māra Zaļaiskalns.

Foto: Andrejs Lebeds