IEVAINOTAIS JĀTNIEKS. Dokumentālā spēlfilma

Ar filmu par Brīvības pieminekļa celtniecību Nacionālais kinocentrs turpinās 16 valsts simtgadei veltītā cikla filmu izrādīšanu visā Latvijā. Monumentālā tautas nacionālās apziņas simbolā tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību.  Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās. Pilnmetrāžas dokumentālā filma “Ievainotais jātnieks” balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai, kuru filmā atveido Valmieras teātra aktieris Imants Strads.

Filmas scenārija autore, režisore un producente ir Ilona Brūvere. Konsultante-mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. Komponists Ēriks Ešenvalds. Režisore ir dokumentālās spēlfilmas žanra aizsācēja Latvijā, strādājusi arī kā redaktore un žurnāliste televīzijā un presē, pazīstama arī kā sabiedrisko attiecību vadītāja. Viņas trešā pilnmetrāžas filma pārstāv Hamburgu Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā “Berlinale” vēl astoņdesmitajos. Kinooperatore Elīna Bandēna Brūveres filmām piešķir glezniecisku vizualitāti.  Tandēms par dokumentālo spēlfilmu “Tapieris” vēl nesen iegūst 6 profesionālās nominācijas, bet “Versija Vera” saņem Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”.

"Ievainotais jātnieks" ir filmu studijas KINOLATS un Brūveres jaunākā filma, uzņemta Rīgā un Florencē, piemērojot filmēšanas vietas tēlnieka Kārļa Zāles darbnīcu atmosfērai. Dokumentālais filmas materiāls piedāvā unikālus Brīvības pieminekļa kadrus.

01. Nov 201718:00, trešdiena
Biļetes cena
2.50 €
Paredzamais ilgums1 h 35 min
Norises vietaMazā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot), kas neieņem atsevišķu sēdvietu, biļete nav jāiegādājas.