MĀRAS ZEMES ĒRĢEĻU GAISMA. Koncertuzvedums

Šogad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas ērģeļu klasei 25 gadu jubileja. Tam par godu februārī ir paredzēti vairāki pasākumi, tostarp Latgales vēstniecībā GORS 18. februārī plkst. 18.00 pirmatskaņojumu piedzīvos ērģeļklases absolventiem veltīts ērģeļmūzikas koncertuzvedums “Māras zemes ērģeļu gaisma”.

Koncertuzveduma stāsts ir balstīts uz Latgales Dievnamu apceļošanu, rādot katra ērģeļklases absolventa dzimto pusi, no kuras viņi ir devušies uz Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu, lai iepazītu ērģeļmākslas burvību. Baznīcas kopā ar skatītājiem apceļos aktieris Kristaps Rasims. Uz Latgales vēstniecības GORS skatuves dzirdēsiet un redzēsiet Rēzeknes, Bērzgales, Kārsavas, Balvu, Varakļānu, Stirnienes un Preiļu baznīcu ērģeles.

Muzikālo gaisotni papildinās Guntras Kuzminas balss un mūzika, kā arī jauniešu vokālās studijas “Skonai” dziedājums. Savukārt koncertuzveduma noslēgumā gaidāms īpašs viesis, ērģeļmākslas meistars, profesors Tālivaldis Deksnis, kura vadībā lielākā daļa absolventu ir ieguvuši bakalaura un maģistra grādus J. Vītola Lavijas Mūzikas akadēmijā.

Pirmo reizi uz GORS skatuves ērģeles satiksies duetos ar vijoli (Zane Kurme) un saksofonu (Santa Bukovska). Savu daudzpusīgo talantu demonstrēs ērģeļu klases absolventes Ilze Grēvele un Agnese Urka, kas nu izcili darbojas vokālajā mūzikā.

Koncertuzvedumā skanēs vairāki ērgeļu jaundarbi, kas tapuši īpaši ērģeļu klases jubilejai un veltīti izciliem ērģelniekiem, kas nākuši no Latgales. Unikāls jaundarbs ērģelēm četrrocīgi un četrkājīgi RIGA ORGANUM DUO (Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja) izpildījumā, ko komponiste Dzintra Kurme-Gedroica ir radījusi tieši šīm mūziķēm. Tāpat komponists Rihards Dubra tikko ir uzrakstījis ērģeļdarbu par Latvijā tik ļoti iemīļoto kora dziesmas tēmu “Tu skaistō Dīva Dōrza rūze”, ko atskaņos ērģelniece un tagadējā ērģeļspēles skolotāja Guna Kise. To visu dvēseliskā stāstā apvienojis režisors Uģis Brikmanis.

Koncertuzveduma dalībnieki:

Aktieris: Kristaps Rasims

Mūziķi: Prof. Tālivaldis Deksnis, Adrija Everse, Laura Reksne, Guna Kise, Diāna Jaunzeme-Portnaja, Ilona Birģele, Baiba Betlere, Ilva Lempa, Ilze Grēvele, Agnese Urka, Larisa Carjkova, Zane Kurme, Santa Bukovska, Guntra Kuzmina un vokālā studija “Skonai”

Pasākumu atbalsta:

18. Feb 18:00, sestdiena

Biļetes cena
5,00 €7,00 €10,00 €

Pasākuma datums un laiks

Paredzamais ilgums2 h
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsLatgales kultūras un mūzikas atb., biedrība

Bērniem līdz 7 gadu vecumam, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas.