PAŠPORTRETS. PERSONĪBA STUDIJĀS. Osvalda Zvejsalnieka izstādes atklāšana

Osvalds Zvejsalnieks gandrīz 50 gadus ir saistīts ar Rēzekni un, kā uzskata viņa daiļrades pētniece mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, bez viņa Rēzekne būtu pilnīgi cita pilsēta – iespējams, tajā nebūtu vienas no labākajām mākslas vidusskolām Latvijā, nebūtu spēcīga mākslinieku grupa ar kvalitatīvām izstādēm, nebūtu LMA filiāles. Šo uzskaitījumu varētu turpināt vēl un vēl. Patiesībā viss, ko viņš gleznojis saistībā ar Rēzekni, ir viņa dzīves pašportrets, bet pilsētas un tās cilvēku gleznojumos mākslinieks rada Rēzeknes portretu.

Izstādē Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma mākslinieka retrospekcija, sākot ar 1970.-tajos gados tapušajiem līdz pat jaunākajiem gleznojumiem. Izstādē redzēsim gleznu “Zvejsalas” (1988), kur mākslinieks portretējis savus vecākus, pelēkā krāsu gammā ieturēto “Krasta iela” (1983), autobiogrāfisko darbu “Studijās” (1976).

Osvalds Zvejsalnieks (dz. 1944. gada 21. martā Varakļānos) 1971. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, kopš 1976. gada viņš ir LMS biedrs. Kopš 1970. gada strādā Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, šobrīd – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors, LMA profesors. Osvalds Zvejsalnieks izstādēs piedalās kopš 1971. gada, sarīkojis ap 20 personālizstādes, regulāri piedalās plenēros un grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Attēlā: Studijās. 1976. g. Kartons, eļļa. 26,5 x 24 cm

01. Nov 2017 16:00, trešdiena
Paredzamais ilgums1 h
Norises vieta1.st. foajē
Biļetes cenaIeeja par brīvu
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA