VĪNES VILINĀJUMS. Klavieru kvartets RIX

RIX klavieru kvartets dibināts 1993. gadā, kad altiste Ilze Kļava, čellists Reinis Birznieks un vijolnieks Sandis Šteinbergs satikās pianista, profesora Jāņa Maļecka kameransambļa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Radošās sadarbības veiksmes un savstarpējās sapratnes vieglums visiem četriem kaldināja pārliecību, ka savi mūziķa talanti jāapvieno un jākļūst par pastāvīgu kameransambļa vienību.

RIX muzikālo sniegumu pašos pamatos varētu raksturot trīs vārdi – spēks, struktūra un izsmalcinātība. Jo aiz viņu kopīgā spēka, darba struktūras un spēles izsmalcinātības slēpjas tik nopietns briedums, ka paver plašākos horizontus radošiem sasniegumiem. Latviešu mūsdienu komponists Arturs Maskats atzīmējis, ka RIX klavieru kvartets spēj pakļaut publiku un otru tik spilgtu, fascinējošu vienību viņš nezinot. Jāpiekrīt un jāsaka, ka sevišķu emocionālās reakcijas saikni mūziķi uz skatuves saņem no klausītājiem gandrīz vienmēr. Kā mēdz jokot altiste Ilze Kļava, ieguvuši savu publiku, mūziķi kļūst no tās arī atkarīgi un alkst parādīt, ko spēj, ik reizi no jauna satiekoties.

RIX klavieru kvartets uzstājies Latvijā, Čehijā, Somijā un Norvēģijā, gūstot atzinību un ievērību. 2004. gadā kameransamblis saņēmis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu, kā apliecinājumu savai muzikāli inteliģentajai un izcilajai spēles mākslai. 

2006. gadā RIX klavieru kvartets devies koncertturnejā uz ASV. 2016. gadā piedalījies Pētera Vaska autorkoncertā Phillips Collection koncertsērijā Vašingtonā.

Kvarteta mūziķi atsevišķi strādā pamatdarbā pazīstamos Eiropas orķestros, taču vismaz pāris reizes gadā satiekas Rīgā, lai iestudētu, atskaņotu un ierakstītu koncertprogrammas. Ansambļa repertuārā ir speciāli viņiem veltīti skaņdarbi, pasaules klasiskās mūzikas kvarteti, kvinteti, trio un sonātes.

RIX klavieru kvartets ieskaņojis jau trīs ierakstu albumus – O. Mesiāna Kvartetu laika galam (1999), Pētera Vaska un Tālivalža Ķeniņa klavieru kvartetus (2003) un albumu ar Johannesa Brāmsa, Riharda Štrausa un Kamilla Sensansa skaņdarbiem klavieru kvartetam (2008).

I daļa
G. Mālers. Klavieru kvartets a-moll,
Ē. V. Korngolds. Svīta vijolei un klavierēm V. Šekspīra lugai "Liela brēka maza vilna" op. 11 
    I Meitene līgavas tērpā
    II Nakts sardzes maršs
    III Dārza skats
    IV Karnevāls. Dūdas.
 
R. Štrauss. 4 skaņdarbi klavieru kvartetam 
    I Serenāde
    II Svētku maršs
    III Arābu deja
    IV Mīlas dziesmiņa
 
II daļa 
J. Brāmss. Klavieru kvartets "Verters" c-moll, op.60
    I Allegro non troppo
    II Scherzo. Allegro
    III Andante
    IV Finale. Allegro comodo
 
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem ieejas biļetēm 30% atlaide.
 
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 22020206 vai +371 64633303.

25. Aug 201719:00, piektdiena
Biļetes cena
10.00 €
13.00 €
Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaMazā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 22020206 vai +371 64633303.