ZĀĢERI. Dokumentālā filma

Režisoru Ivara Zviedra un Andra Kalnozola dokumentālā filma.

Ik gadu Latvijā tiek nocirsti ap 10 miljoniem kubikmetru koksnes. Aizvien biežāk mežizstrādē cilvēku aizstāj mehanizēts darbaspēks. Tomēr Latvijas laukos un mazpilsētās zāģera profesija joprojām ir pieprasīta. Daudziem tā ir pēdējā iespēja.

Filmu Zāģeri veido divas atšķirīga mēroga pasaules. Pirmkārt, mežs, kur ārkārtīgi skaistos un iespaidīgos filmējumos uz debesu fona ritmiski un fatāli līgojas un pa vienam krīt egles, bērzi un citi koki. Filmas anotācijā ir teikts, ka mežs lēnām pārtop kailcirtē, bet es nezinu un attēls nedemonstrē, vai tas ir labi vai slikti, – drīzāk šķiet, ka šajās varenajās, slapji pelēkajās vai rasoti miglainajās ainavās neko daudz nevar ietekmēt tie, kas tur skraida kā mazas skudriņas uztraucoši oranžās vestītēs un ķiverītēs.

Otra pasaule, kuru ieraugām, kad kinokamera pievelk tuvplānā tās mazās skudriņas. Vārdu tās neviena neiegūst, tikai mazliet individualizētus vaibstus, kurus tik un tā nav vērts atcerēties, jo nākamajā epizodē varbūt jau puse varoņu būs nomainījušies, – pa šiem gadiem, kamēr Ivars Zviedris filmēja, brigādei esot kādi pāris simti darbinieku izgājuši cauri.

Režisors - Ivars Zviedrs un Andris Kalnozols
Montāžas režisore - Inese Kļava
Skaņu režisors - Ģirts Bišs
Muzikālā noformējuma veidotājs - Toms Auniņš
Mākslinieks - Jānis Blanks
Tehniskais direktors - Pēteris Sudakovs
 
Pēc kinoseansa gaidāma tikšanās ar Ivaru Zviedru.
 
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas. 
 
 
22. Фев 201817:00, четверг
Стоимость билета
2.50 €
Предполагаемая продолжительность1 h 30 min
МестоположениеMazā zāle
OрганизаторAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Log in or Register to purchase tickets online!
Filma nav ieteicama līdz 16 gadu vecumam.