Kultūras notikumi martā

Marts Latgales vēstniecībā GORS sāksies ar gaidīto Jaunā Rīgas teātra viesizrādi, bet noslēgsies ar kamerorķestra „Sinfonietta Rīga”, diriģenta Tomasa Zanderlinga un pianista Nika van Blosa izspēlētajiem Mocarta un Bēthovena skaņdarbiem. Tāpat martā gaidāma operetes „Jautrā atraitne” izrāde, Lindas Leen jaunā albuma koncerts, grupas „Melo-M” un dziedātāja Grigorija Ļepsa koncerti. 
 
Sestdiena, 4. marts 17.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €
Padomju literatūras klasika – no Odesas nākušo Iļjas Ilfa (Fainzilberga) un Jevgeņija Petrova (Katajeva) romāns „Divpadsmit krēsli” ir asprātīgs un ironisks, satīrisks un parodisks laikmeta spogulis, kultūrvēsturiska liecība par padomju valsti sociālisma sākumposmā un Jaunās ekonomiskās politikas laikā. Lomās: A. Keišs, K. Znotiņš vai G. Āboliņš, Ģ. Krūmiņš, B. Broka, G. Zariņa, S. Kļaviņa, E. Kļaviņa, J. Čivžele, V. Daudziņš, J. Isajevs, I. Krasts, V. Piņķis, R. Razuma, E. Samītis, A. Strods. Režisors, scenogrāfs – Alvis Hermanis.
 
Trešdiena, 8. marts 18.00, Lielā zāle 10,00–25,00 €
Jauns puisis iemīlēja skaistu meiteni, un viņi būtu dzīvojuši laimīgi kopā, taču jauneklis bija no bagātas ģimenes, bet viņa izredzētā – vienkārša zemnieku meitene. Jaunekļa vecāki bija pret viņu laulībām. Bet visiem par pārsteigumu meitene ņēma un apprecēja tās zemes bagātāko cilvēku. Pagāja gadi, un… Bagātā atraitne meklē sev jaunu vīru. Šī izrāde ir par mīlestību, kas svarīgāka par visu, par otro iespēju. Par to, ka tikai mīlestība var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta.
 
Sestdiena, 11. marts 20.00, Lielā zāle 20,00 €–30,00 €
Dziedātāja un mūzikas autore Lindas Leen atgriežas ar pirmo singlu „Beyond Velvet Skin” no 2017. gada 11. janvārī gaidāmā  trešā autordziesmu solo albuma „Digital Church”. Par dziesmu Linda stāsta: „Tā ir vienlaicīgi eiforiska ļaušanās jutekliskiem impulsiem un jautājums - kas slēpjas aiz fasādes, laipojot starp padošanos instinktu varai un vēlmi tapt patiesi ieraudzītam dziļāk, iekšpus čaulai.”
 
Otrdiena, 14. marts 18.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
Kopā ar bērniem fiksiki mēģinās saprast cirka brīnumus, vilkt trušus ārā no hūtes, mācisies žonglēt un paradīt brīnumtrikus! Izrāde būs pilna ar spēlēm, fiksidziesmiņām un fiksidējām! Katrs bērns tiks ievilkts Fiksi-Cirka brīnumainājā pasaulē un saņems milzum daudz prieka!
 
Sestdiena, 18. marts 17.00, Lielā zāle 3,00–5,00 €
GORS Lielā zāle kļūs par iespēju viena koncerta laikā apceļot 27 Eiropas valstis, uz kurām dejiskā un muzikālā ceļojumā vedīs TDA „Zelta sietiņš” dejotāji (mākslinieciskā vadītāja Baiba Šteina) un vokālais ansamblis „Momo” (mākslinieciskā vadītāja Dagnija Kravale). Ceļojumā ar bērniem uz Austriju, Beļģiju, Franciju, Portugāli, Lietuvu, Vāciju, Spāniju un citām valstīm dosies aktrise Anna Šteina un TV raidījumu vadītājs Kaspars Ozoliņš. Koncerta režisore – Dita Torstere.
 
Otrdiena, 21. marts 19.00, Lielā zāle 40,00–120,00 €
21. martā Latgales vēstniecībā GORS savu 55 gadu jubileju ar lielu solo koncertu svinēs viens no populārākajiem Krievijas estrādes dziedātājiem Grigorijs Ļepss. Katru viņa uzstāšanos ar nepacietību gaida tūkstošiem pielūdzēju, taču jubilejas koncerts noteikti kļūs par īpaši spilgtu mūzikas notikumu! Grigorijs Ļepss prezentēs jaunu programmu „Ko tu tik nopietns?”
 
Sestdiena, 25. marts 18.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
“Melo-M” jaunās programmas saturu veido grupas dalībnieka Kārļa Auzāna jaundarbi, kuru atskaņojumu papildinās bagātīgu atmosfērisku noskaņu iedzīvināšana, ļaujot klausītājiem kopā ar trio čellistiem nokļūt īstā “ūdens pasaulē”. Līdztekus sagaidāmi arī citi pirmatskaņojumi – vairākas intriģējošas un iepriekš nedzirdētas “Melo-M” versijas par pasaulē populārām rokmūzikas skaņdarbu tēmām.
 
Piektdiena, 31. marts 19.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €
Volfganga Amadeja Mocarta Uvertīra operai „Figaro kāzas”, Ludviga van Bēthovena Pirmais klavierkoncerts” un Piektais jeb „Imperatora” klavierkoncerts valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” un Nika van Blosa izpildījumā. Diriģents – Tomass Zanderlings. Pirms koncerta, 18.00, aicinām uz sarunu ar mūziķiem.