Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls OPEN PLACE

No 16. līdz 20. augustam rēzekniešus un pilsētas viesus atkal priecēs Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls „Open Place”. Koncerti, īsfilmu skates, kino seansi, tikšanās ar māksliniekiem, vīna vakari uz jumta terases un citas norises piepildīs piecas dienas ilgo kinofestivāla programmu.
Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls „Open Place” aizsākās 2013. gadā ar mērķi popularizēt Eiropas jaunākās un labākās īsmetrāžas filmas, veicināt Latvijas kinematogrāfa attīstību, kā arī veidot jaunu un talantīgu kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību. Tāpat kinofestivāla „Open Place” uzdevums ir veicināt Rēzeknes kā Latgales kultūras un tūrisma centra atpazīstamību un kinematogrāfistu sadarbību Baltijas reģiona un Eiropas līmenī. 2014. gadā kinofestivālā uzsvars tiek likts uz jauno kino režisoru vietu, dot iespēju parādīt un pierādīt savus spēkus starptautiskā līmenī.
Šogad kinofestivāls "Open Place" būs viens no centrālajiem augusta pasākumiem Latgales vēstniecībā GORS, kurā viss mēnesis veltīts kino un mūzikai. Vairāk TE .
 

 

19.00 Lielā zāle: Kinofestivāla OPEN PLACE atklāšanas koncerts, kura pirmajā daļā ar muzikālo uzvedumu „Dasadūrt dabasim” uzstāsies vokālā studija „Skonai”, bet otrajā daļā būs festivāla filmu prezentācijas un aktieru priekšnesumi. Paredzēts, ka atklāšanā ar savu klātbūtni klātesošos pagodinās tādi aktieri kā Irina Mirošņičenko (Ирина Мирошниченко), Boriss Galkins (Борис Галкин), Inna Razumihina (Инна Разумихина), Sergejs Šakurovs (Сергей Шакуров) un dziedātāja Irina Švedova (Ирина Шведова).  Atklāšanas koncerta vadītājs – mūziķis un aktieris Kristaps Rasims. Biļetes nopērkamas šeit.

 
21.00 Jumta terase: Kino un vīna vakars
Ābols upē. Režisora Aivara Freimaņa spēlfilma par Daugavas salu - Zaķusalu - tās vidi un cilvēkiem, kurā pamazām ielaužas industrializācijas laikmeta iezīmes. Uz šī fona attēlotas Anitas un Jankas attiecības. Galvenajās lomās Ivars Kalniņš un Akvelīna Līvmane. Filmas izdošanas gads – 1974. Biļetes: 3,00 €. Biļetes nopērkamas šeit.
 
21.30 Mazā zāle: Ģeogrāfs nodzēra globusu (Географ глобус пропил) Krievijas drāma. Filmas izdošanas gads – 2013.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €. Filma oriģinālvalodā, ieteicamais vecums: 16+. Biļetes nopērkamas šeit.
 
 

11.00–15.00 Mazā zāle: Kinofestivāla „Open Place” konkursa filmu skate. Spēlfilmas, I daļa
Pirmās dienas filmu skatē 7 jauno režisoru spēlfilmas no Latvijas, Polijas un Krievijas.
Biļetes: 1,00 €. Filmas oriģinālvalodā, tiks nodrošināts tulkojums latviski. Ieteicamais vecums: 18+. Biļetes nopērkamas šeit.
 
Programmā:
NORMĀLI CILVĒKI / ORDINARY PEOPLE
Alise Zariņa, Latvija, Igaunija, 30 min., 16+
Kad konservatīvais un dzīves nogurdinātais pensionārs Arvīds attopas uz ielas, viņa vienīgais risinājums ir mēģināt iejusties kādā pagalam ekscentriskā ģimenītē un mācīties pieņemt… visas šīs “modernās izdarības”.
 
MUKA! / BŪ! / BOO!
Kordian Kadziela, Polija, 27 min., 12+
Josefs ir četrdesmit gadus vecs vīrietis, kura dzīvē nav daudz iemeslu, lai no rīta mostos ar smaidu sejā. Vienā dienā Josefu arestē vecmodīgos uzvalkos tērpušies svešinieki.
 
ŚWIĘTO ZMARŁYCH / VISU DVĒSEĻU DIENA / ALL SOULS` DAY
Aleksandra Terpinska, Polija, 18 min.
Visu dvēseļu dienā, laikā, kad notiek “satikšanās” ar mirušajiem un atgriežas pie savas dzimtas saknēm, stāsta varonei rodas īpašs noskaņojums un mainās skatījums uz savām problēmām.
 
PĀRTRAUKUMS (10 min)
 
SUCH A LANDSCAPE / ŠĀDA AINAVA
Jagoda Szelc, Polija, 23 min., 18+
Brīnums, Dziedināšana, Nožēla, Lūgšana un Piedošana – no tā nav jābaidās. Ikkatram no mums būtu jāiemāca citiem, kā pārvarēt bailes no nāves.
 
ECHO / ATBALSS
Marcin Filipowicz, Polija, 19 min., 12+
Pēc ilgas prombūtnes tēvs negaidīti atgriežas mājās un ved dēlu brīvdienās uz mežu, lai mācītu izdzīvošanas iemaņas.
 
SKANONIZACJA / SKANONIZĀCIJA / SCANONIZATION
Jan Groblinski, Polija, 3 min.
Jauna sieviete strādā lielveikalā. Ikdienas rutīnā viņa ievēro kaut ko ļoti savādu: bībelisku figūru parādīšanos.
 
THE ACCOMPONIST / KONCERTMEISTARS
Larisa Ščukina, Latvija, 14 min.
Stāsts par meiteni, kura vēlas kļūt populāra aktrise, un par viņas ilūziju pasauli, kurā tiek izspēlētas dažādas ainas un konfliktsituācijas starp sevi kā komponisti un publikas neatzītu operdziedātāju.
 
CHELOVEK-DOBRO / LABAIS CILVĒKS / GOODMAN
Anna Yanovksaya, Krievija, 16 min., 12+
Policijas majors nonāk savādā jaunu cilvēku pasaulē. Viņiem ir liela priekšrocība – viņi ir brīvi. Un viņi ir gatavi savu brīvību aizstāvēt.
 
 
17.00 Mazā zāle: Tikšanās vakars ar Krievijas teātra un kino aktieriem
Piedalās Irina Mirošņičenko (Ирина Мирошниченко), Boriss Galkins (Борис Галкин) un Irina Švedova (Ирина Шведова). Vakara gaitā sarunas, aktieru priekšnesumi un filmu fragmenti. Biļetes: 2,00 € (uzrādot ieejas biļeti uz kādu no „Open Place” Lielās zāles pasākumiem) un 5,00 €. Biļetes nopērkamas šeit.
 
19.00 Mazā zāle: 12 gadi verdzībā (12 Years a Slave) ASV un Lielbritānijas drāma. Filmas izdošanas gads – 2013.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €. Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski. Ieteicamais vecums: 16+. Biļetes nopērkamas šeit.
 
21.30 Mazā zāle: Vēl viens gads (Ещё один год) Krievijas melodrāma. Filmas izdošanas gads – 2014.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €. Filma oriģinālvalodā. Ieteicamais vecums: 16+. Biļetes nopērkamas šeit.
 

11.00–15.00, Mazā zāle: Kinofestivāla „Open Place” konkursa filmu skate. Dokumentālās un animācijas filmas
Otrās dienas filmu skatē 11 jauno režisoru dokumentālās un animācijas filmas no Latvijas, Polijas, Dānijas, Vācijas un Krievijas.
biļetes: 1,00 €. Filmas oriģinālvalodā, tiks nodrošināts tulkojums latviski, ieteicamais vecums: 18+. Biļetes nopērkamas šeit.
 
Programmā:
STARPTAUTISKĀ TĒVU DIENA / INTERNATIONAL FATHER`S DAY
Edmunds Jansons, Latvija, Igaunija, 5 min.
Cilvēkiem Tēva diena ir svētki, bet kādam sīkam putnam parasta rūpju diena. Un rūpes tās pašas vecās – dabūt barību savai ģimenei.
 
AFTER ALL / PĒC VISA
Bogna Kowalczyk, Polija, 4 min., 12+
Īss stāsts par sniegumu, kurš izvērtās patiesi savādi. Pārdomas pēc subjekta noteikšanas, pārpratums un no konteksta atkarīgais atšķirīgais viedoklis.
 
KORA TURNEJA / CHOIR TOUR
Edmunds Jansons, Latvija, 5 min.
Savas bargās vadītājas uzraudzībā koris ir paklausīgs muzikāls instruments, bet, kad viņa nejauši tiek iesprostoti liftā un zēni paliek vieni, viņi kļūst par vienkāršiem bērniem.
 
IMG_00:01.JPG
Zane Oborenko, Latvija, 3 min.
No maziem, šķietami nejaušiem, tumšu un gaišu laukumu krikumiem parādās ķermeņu silueti. Vai tas ir sapnis, vai nepārtraukti mainīgs domas mirklis?
 
DISSONANS / DISONANSE / DISSONANCE
Theis Mølstrøm Christensen, Dānija, 30 min., 12+
Sørens un Malene satikās un iemīlējās, muzicējot un improvizējot kopā. Viņiem piedzima bērns, bet drīz pēc tā Sørena smadzenēs tika atklāts audzējs.
 
SHOOT ME / NOŠAUJ MANI
Narges Kalhor, Vācija, 30 min., 16+
Reperis Shahins Najafi savas dziesmas dēļ saņem nāves draudus un viņam ir jāslēpjas. Filmu veidotāja Narge Kalhor sāk viņu meklēt.
 
DRENG / ZĒNS / BOY
Julie Bezerra Madsen, Dānija, 30 min., 18+
Olivers ir 20 gadus vecs zēns, kurš ir iesprostots savā ķermenī. Viņš ir piedzimis kā meitene, bet jūtas tā kā zēns. Jaunas identitātes radīšana ir vēl tikai pašos pirmsākumos.
 
OSIEMNASTKA / ASTOŅPADSMITĀ DZIMŠANAS DIENA / EIGHTHEENTH BIRTHDAY
Marta Prus, Polija, 19 min., 18+
Gosjas lielākā vēlēšanās ir noorganizēt dzimšanas dienas svinības kopā ar savu puisi un draugiem. Tomēr, pirmā tikšanās ar māti beidzas ar lielu strīdu.
 
ĻAUJIET IET / LET THEM GO
Toms Taukulis, Latvija, 20 min.
Ieskats divus gadus ilgā mūziķa Imanta Dakša radošajā ciklā, viņam tiekoties ar laiku un vientulību.
 
VELSIGNET VÆRE DETTE STED / LAI SVĒTĪTA IR ŠĪ VIETA / BLESSED BE THIS PLACE
Carl Olsson, Dānija, 29 min., 18+
“Lai svētīta šī vieta” ir daudzšķautņaina filma par identitātes un piederības vietas meklējumiem.
 
JŪRAS NAUDA / TRASURES OF THE SEA
Astra Zoldnere, Latvija, 10 min., 12+
Poētisks Kurzemes piekrastes portrets. Skan dziesmas par jūru, zivīm un zveju, zvejas kuģu motoru rūkoņa un zivju pārstrādes ceha rosība.
 
19.00 Lielā zāle: Humoršovs „Sievietes, sievietes...”, kurā apvienojušās pazīstamas latviešu aktrises - Velta Skurstene, Regīna Devīte, Indra Burkovska,  Ilze Pukinska, Inese Ramute, Ieva Aleksandrova-Eklone, kā arī TV šovu zvaigzne un dejotāja Sarmīte Prule, dziedātāja Laila Ilze Purmaliete. Biļetes nopērkamas šeit.
 
 
19.00 Mazā zāle: Korekcijas klase (Класс коррекции) Krievijas drāma, izdošanas gads – 2014.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €. Filma oriģinālvalodā. Ieteicamais vecums: 16+. Biļetes nopērkamas šeit.
 
21.30 Mazā zāle: Augusts. Osedžas zeme (August: Osage county) ASV drāma, komēdija. Izdošanas gads – 2013. Galvenajās lomās Džulija Robertsa, Merila Strīpa, Jūens Makgregors u.c.
Ārpuskonkursa filmu programma, biļetes: 1,00 €. Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski. Ieteicamais vecums: 16+. Biļetes nopērkamas šeit.
 

11.00–15.00 Mazā zāle: Kinofestivāla „Open Place” konkursa filmu skate. Spēlfilmas, II daļa
Trešās dienas filmu skatē skatāmas 7 jauno režisoru spēlfilmas no Latvijas un Polijas.
Biļetes: 1,00 €. Filmas oriģinālvalodā, tiks nodrošināts tulkojums latviski. Ieteicamais vecums: 18+. Biļetes nopērkamas šeit.
 
Programmā:
PĒDĒJAIS PILIENS / LAST DROP
Viljams Timrots, Latvija, 17 min., 12+
Agnese pamet esošo dzīvi un dodas prom no visa pazīstamā. Pa ceļam savā mašīnā Agnese uzņem stopētāju Artūru.
 
NASZA ZIMA ZLA / MŪSU BARGĀ ZIEMA / OUR BAD WINTER
Grzegorz Zariczny, Polija, 21 min., 12+
Radka un Marzena ir medmāsas speciālās skolas kompleksā. Viņas turas kopā neskatoties uz to, ka jāsaskaras ar dažādām problēmām.
 
ŻAR / KARSTUMS / THE HEAT
Bartosz Kruhlik, Polija, 24 min., 18+
1. Ogļu vai koka ugunīgs apsārtums, 2. Augsta gaisa temperatūra, 3. Jūtu kaislība.
 
PĀRTRAUKUMS (10 min.)
 
GOING TO ORANGE / PĀRTOPOT ORANŽĀ
Anton Kaljuzhnij, Krievija, 28 min.
Mākslinieka Sergeja meitene Vika ir pārņemta ar domu, ka visam viņai apkārt jābūt oranžā krāsā. Sergejs pieņem viņas teoriju un rada mūžīgu šedevru.
 
ARENA / ARĒNA
Martin Rath, Polija, 23 min., 18+
Filma par mācīšanos ticēt saviem spēkiem. Kam mums ir jāpierāda tas, kādi mēs esam?
 
ČETRI MIELASTI / FAKE ME A HAPPY NEW YEAR
Liene Linde, Latvija, 30 min.
Piedzimšana, nāve, prieks, naids un rosols divpadsmit gadu garumā – četri vakari kādas ģimenes un kādas valsts dzīvē no 1999. līdz 2012. gadam.
 
I NIC DOOKOLA / UN NEKAS CITS APKĀRT / AND NOTHING AROUND
Marta Prus, Polija, 12 min.12+
Māti un meitu saista vienas un tās pašas bailes. Filma ir par lietām, kuras migrē no viena cilvēka pie otra.
 
 
17.00 Mazā zāle: Tikšanās vakars ar Krievijas teātra un kino aktieriem
Piedalās Sergejs Koļesņikovs (Сергей Колесников), Valentīna Talizina (Валентина Талызина), dziedātāja Irina Švedova (Ирина Шведова). Vakara gaitā sarunas, aktieru priekšnesumi un filmu fragmenti. Biļetes: 2,00 € (uzrādot ieejas biļeti uz kādu no „Open Place” Lielās zāles pasākumiem) un 5,00 €. Biļetes nopērkamas šeit.
 
19.00 Lielā zāle: Krievijas Ziemeļrietumu reģiona apvienotais simfoniskais orķestris
Koncertprogrammu „Simfoniskais kinematogrāfs” spēlēs Sanktpēterburgas, Pleskavas, Ņižņijnovgorodas un Arhangeļskas apvienotais Krievijas Ziemeļrietumu reģiona simfoniskais orķestris ar māksliniecisko vadītāju un diriģentu Genādiju Černovu. Koncertprogrammā izskanēs mūzika no kinofilmām sākot ar 20. gs. 30-tajiem gadiem līdz pat mūsdienām: pazīstamas melodijas no tādām kinofilmām kā „Kapteiņa Granta bērni”, „Romeo un Džuljeta”, „Nikolo Paganīni”, „Karību jūras pirāti”, „Krusttēvs”, „Zvaigžņu kari”, „Šindlera saraksts” u.c. Biļetes: 5,00–10,00 €. Biļetes nopērkamas šeit.
 
19.00 Mazā zāle: Diāna (Diana) Lielbritānijas drāma, izdošanas gads – 2013.
Ārpuskonkursa filmu programmas filma. Biļetes: 1,00 €. Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviski. Ieteicamais vecums: 12+. Biļetes nopērkamas šeit.
 
21.30 Mazā zāle: Mīlestība ar akcentu (Любовь с акцентом) Krievijas piedzīvojumu komēdija, izdošanas gads – 2012.
Ārpuskonkursa filmu programmas filma. Biļetes: 1,00 €. Filma oriģinālvalodā. Ieteicamais vecums: 16+. Biļetes nopērkamas šeit.
 

Kinofestivāla OPEN PLACE noslēguma koncerts, kurā piedalīsies pazīstamie aktieri Aristarhs Ļivanovs (Аристарх Ливанов), Sergejs Koļesņikovs (Сергей Колесников), Valentīna Talizina (Валентина Талызина), dziedātāja Irina Švedova (Ирина Шведова) u.c. Pasākuma gaitā tiks apbalvoti labāko filmu autori un skatītājus priecēs Rēzeknes bigbenda uzstāšanās. Noslēguma koncertā būs skatāms arī deju kopas „Dziga” laikmetīgās dejas uzvedums „Būt kopā”, ko veidojusi horeogrāfe Lilija Lipora. Pasākuma vadītāji: aktieris, TV raidījumu vadītājs Vjačeslavs Manučarovs (Вячеслав Манучаров) un Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa. Biļetes nopērkamas šeit.
 
 
Aicinām sekot līdzi informācijai, programmā iespējamas izmaiņas un papildinājumi. 
 
I Starptautiskā īsfilmu kinofestivāla "OPEN PLACE" norise 2013. gadā: