Apbalvojums LAIKS ZIEDONIM

Apbalvojums “Laiks Ziedonim” jau ceturto gadu tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 24. februārim apbalvojuma mājas lapā laiksziedonim.lv.

Pretendenti var būt gan bērni un jaunieši, gan aktīvi zinātnieki, gan tautieši, kuri stažējušies ārvalstīs, ieguldot savas zināšanas Latvijas tautsaimniecības attīstībā, gan bibliotekāri.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau ceturto gadu tiek meklētas katra pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 15 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem. Apbalvojumu atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

  • Nominācijā Dzīve literatūrā “Bize” balvu saņems kāds izcils bibliotekārs.
  • Nominācijā Zinātnē “Taureņu uzbrukums” apbalvos izcilākos un radošākos aktīvos Latvijas zinātniekus, kuriem jau ir doktora grāds.
  • Nominācijā Novadpētniecībā “Kedas” apbalvos cilvēkus vai cilvēku grupas, kuri aizrautīgi un radošā veidā darbojas latviskuma veicināšanā un latviskās kultūras tradīciju izpētē un attīstībā trimdā/ diasporā.
  • Nominācijā Bērniem un jauniešiem “Rabarbers” cildinās jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri ir kā piemērs citiem, kam piemīt drosme iet savu ceļu un kuru dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.
  • Nominācijā Tautsaimniecība “Zemi es mācos” 2017. gadā cildinās cilvēkus, kuri mācījušies, strādājuši ārvalstīs un šīs zināšanas un prasmes iegulda Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

Pretendents var gan pieteikties pats, gan tikt pieteikts līdz 2017. gada 24. februāra plkst. 17.00 mājaslapā laiksziedonim.lv. Apbalvojuma pretendentus martā izvērtēs vizionāri – cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Apbalvojuma nominanti tiks paziņoti aprīlī, savukārt laureātus cildināsim ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Latgales vēstniecībā GORS.

Apbalvojuma sadarbības partneri – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls Delfi, žurnāls Sestdiena, žurnāls Ieva, draugiem.lv un Mailigen. Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”, atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Borisa un Ināras Teterevu fonds.