BRĪNUMPUTNS. Mūzikls jauniešiem un vecākiem

Mūzikls “Brīnumputns” ir koprades projekts, kurā Latvijas valsts simtgadei par godu satiekas Latvijas jaunieši ar ASV diasporā dzīvojošajiem, lai paši saviem vienaudžiem un viņu vecākiem radītu jaunu iestudējumu. Mūzikls veidots pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Lolitas Brīnumputns” motīviem. Tam pamatā tiek radīts jauns opuss, ko veido radošā komanda: Arnolds Auziņš (librets) un Andrejs Jansons (mūzika) un Andra Berkolda (režija).  Mūzikla aktieri, dziedātāji un orķestra dalībnieki ir Latvijas un ASV jaunie mūziķi, jaunieši vecumā no 10 līdz 25 gadiem.

Mūzikla “Brīnumputns”  pirmizrādes norisināsies Dzesmu un Deju svētku laikā - 2018. gada 3. jūlijā VEF Kultūras pilī. Pēc pirmizrādēm “Brīnumputns” dosies tūrē pa visu Latviju, 15. jūlijā viesojoties Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS.

Savā iestudējumā režisore Andra Berkolda īpaši vēlas izcelt Annas Brigaderes lugā “Lolitas brīnumputns” iezīmētos spilgtos pasaku tēlus, kuri caur izteiktām metaforām un simboliem iezīmē konkrētus, ikvienam atpazīstamus raksturus. Iestudējumā Brigaderes tēlu raksturi tiks izcelti gan ar skaņdarbu, gan spilgtas, krāsainas scenogrāfijas un atbilstoši veidotu kostīmu palīdzību. Scenogrāfiju iestudējumam veido Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņi mākslinieka, pedagoga Edgara Groševa vadībā. Klasisko pasaku lugu papildinās horeogrāfa Jāņa Putniņa veidota laikmetīga mūsdienu horeogrāfija.

ASV jauniešu vidū mūziklu iestudēšanai ir sena vēsture, Latvija šis starpdisciplinārais mākslas žanrs nav guvis tik lielu popularitāti, tādēļ komponists un idejas autors Andrejs Jansons vēlējās  apvienot abu valstu labākās tradīcijas uzdāvinot latviešu jauniešiem iespēju strādāt mums mazāk pierastā žanrā, turpretim jauniešiem no diasporas ASV dot iespēju pavadīt laiku ar saviem vienaudžiem  Latvijā, strādājot pie mūsu kultūrai nozīmīga darba – Annas Brigaderes pasaku lugas. Projektu atbalsta: Latvijas Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome, Cēsu novada dome, Liepājas novada dome, Rēzeknes pašvaldība, Daugavpils novada dome, VEF Kultūras pils, uzņēmums “Kokpārstrāde 98”, ASV vēstniecība Latvijā, u.c.

Pasākums 2 daļās.

Ieeja koncertā - bez maksas. Bezmaksas ieejas kartes uz koncertu var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā no 7. jūnija. Vienai personai pieejamas ne vairāk kā sešas ieejas kartes.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.  

15. Jūl 201814:00, svētdiena
Biļetes cena
Ieeja par brīvu
Paredzamais ilgums2 h 30 min
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsNodibinājums "Fonds INITIUM”
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot), neaizņemot atsevišķu sēdvietu, biļete nav jāiegādājas.