Īpašais piedāvājums bērnu izrādēm

Priecājoties par jaunā mācību gada sākumu, Latgales vēstniecība GORS piedāvā iegādāties biļetes ar 30%  atlaidi uz vairākiem rudenī bērniem un ģimenēm paredzētajiem pasākumiem-muzikālajām izrādēm – “Putni” 25. septembrī, “Luntiks un viņa draugi” 5. oktobrī, kā arī “Runcis zābakos” 30. novembrī. Īpašais piedāvājums būs spēkā no 15. septembra līdz 1. oktobrim.
 
 
Pirmdiena, 25. septembris 18.00, Mazā zāle
Izrāde “Putni” ir lekcijas veidā sagatavots asprātīgs stāsts par to, kā cilvēki dažādos vecumos no jauna iepazīst putnu pasauli. Izrādi bērnu auditorijai veidojuši aktieris Edgars Lipors, režisore Lilija Lipora, dramaturgs Edgars Niklasons, mūziķis Goran Gora, vizuālā noformējuma māksliniece Guna Stikāne, gaismu mākslinieks Egils Kupčs un ornitologs Visvaldis Putniņš. Izrādē-lekcijā bērniem "Putni” uzzināsiet un pieredzēsiet sešus stāstus par cilvēka satikšanos ar putniem un ne tikai… balodis būvē ligzdu? Cik plats ir vanaga spārnu atvērums? Kurš putns iemainīja zelta spalvas pret skaistāko balsi pasaulē? No kura lidoņa nobijās putnu draugs Edgars? Izrādes radošā komanda iedvesmu dramaturģijai smēlusies latviešu tautas pasakās un kopā ar izglītojošo informāciju radījusi emocionāli ekspresīvu, asprātīgu stāstu par to, kā cilvēks dažādos vecuma posmos no jauna iepazīst brīnumaino putnu pasauli. Kā saka izrādes galvenais varonis, "darbi nekur nepazudīs, bet putni… tie gan var aizlaisties vienā acumirklī, tāpēc nepalaidīsim garām iespēju ar tiem sasveicināties". Pasākums vispiemērotākais būs bērniem, kuri vecāki par sešiem gadiem, izrādes valoda – latviešu. Biļešu cenas ar atlaidi no 4,20 € līdz 5,60 €.
 
 
Ceturtdiena, 5. oktobris 18.00, Lielā zāle
5. oktobrī 18.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē bērni varēs piedzīvot satikšanos ar iemīļoto multfilmu varoni Luntiku. Rēzeknē paredzētā izrāde būs vienīgā Latvijā. Luntiks ir mazais citplanētietis, kurš ir dzimis uz Mēness, bet brīnumainā veidā nokļuvis uz Zemes, Saules mežmalā. Kopā ar jaunajiem draugiem, kurus viņš iepazīst mežmalā, Luntiks pēta mūsu pasauli. Mīļais radījums īsā laikā saņēmis visu bērnu mīlestību un cieņu. Muzikālā izrāde balstīta populārās multfilmas “Luntiks un viņa draugi” (Лунтик и его друзья) stāstā. Multfilmas veidošanas gaitā tikuši iesaistīti ne tikai animatori, bet arī profesionāli bērnu psihologi un pedagogi. Katra “Luntika” sērija ir atsevišķs pamācošais stāsts, kas palīdz bērniem uzzināt daudz jauna. Izrādē baudāmais labais humors, komiskās situācijas un smieklīgie stāsti būs saistoši dažādu vecumu bērniem. “Luntiks un viņa draugi” mazie skatītāji varēs redzēt visus savus iemīļotos multfilmas personāžus – Luntiku, Ģenerāli Šeru, Babu Kāpu, mārīti Milu, sienāzi Kuzju un daudzus citus. Gan izrādes varoņu kostīmi, gan dekorācijas izgatavoti atbilstoši animācijas filmā redzētajiem, tāpat izrādē skanēs visiem zināmās dziesmas. Izrādes veidotāju mērķis ir ar šo stāstu atklāt bērniem labestības noslēpumus un iemācīt īstu, sirsnīgu draudzību. Vienīgo “Luntiks un viņa draugi” izrādi šogad Latvijā piedāvās “Častnij teatr” ("Частный Театр") (Maskava) – tikai viņiem ir tiesības uz multfilmas adaptāciju teātra izrādē. Muzikālā izrāde paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem no 2 līdz 10 gadiem, izrādes valoda – krievu. Biļešu cenas ar atlaidi no 7,00 līdz 13,30 €.
 
 
Ceturtdiena, 30. novembris 18.00, Lielā zāle
30. novembrī Latgales vēstniecībā GORS viesosies Maskavas Valsts muzikālais teātris “Na Basmannoj” ar muzikālu, humora pilnu un krāsainu, visu paaudžu mīlētu pasaku “Runcis zābakos”. Izrādes veidotāji saka: “Tiem, kuri nemīl kaķus, apmeklēt šo izrādi nav ieteicams, jo visiem zināmo Runci zābakos, kurš ir radīts Maskavas valsts muzikālā teātra “Na Basmannoj” nopelniem bagātās mākslinieces Žannas Terterjanas vadībā, ir ļoti foršs! Viņš gan dzied, gan dejo, gan veic mīļas viltības lai tiktu galā ar Cilvēkēdāju un palīdzētu savam saimniekam kļūt bagātam un aprecēt Princesi.” Stāstu pēc Šarla Perro pasakas motīviem radījuši Krievijas literāti Sofja Prokofjeva un Henrihs Sapgirs. Izrāde pēc viņu grāmatas “Runcis zābakos un Cilvēkēdājs” ar panākumiem tika izrādīta vairākos valsts teātros. Teātra “Na Basmannoj” versijā pasaka pārtapusi muzikālā iestudējumā ar komponista Jurija Aļabova mūziku. Muzikāla teātra aktieri lieliski tikuši galā ar saviem uzdevumiem – perfektās balsis un plastika padara viņu varoņus par spilgtiem un izteiksmīgiem personāžiem. Pasākuma valoda – krievu. Biļešu cenas ar atlaidi no 7,00 līdz 10,50 €.
 
Biļetes uz pasākumiem par īpašo cenu varēs nopirkt Latgales vēstniecības GORS, visās “Biļešu Paradīze” kasēs, kā arī internetā http://latgalesgors.lv. Akcijas periodā biļetes cena tiks uzrādīta jau ar atlaidi. Atlaide ar citiem īpašajiem piedāvājumiem vai atlaidēm nesummēsies.
 
Tāpat atgādinām, ka ar GORS Kultūras vēstnieku programmas karti 30 % atlaidi varēs saņemt uz festivāla “ORGANismi” notikumu bērniem un ģimenēm – muzikālo uzvedumu “Viens prāts ar otru”, kas notiks 25. oktobrī 18.00 un 20.00. Uzvedumā piedalās ērģelniece Iveta Apkalna, mūziķis Renārs Kaupers un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi.