Kultūras notikumi decembrī

Decembris Latgales vēstniecībā GORS sāksies ar jubilejām – sumināsim komponistu Mārtiņu Braunu un lielajā, 90 gadu jubilejā, sveiksim Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kas uz Rēzekni dosies ar Bēthovena Devīto simfoniju, bet pirmos 30 ar svētku koncertu svinēs arī dziedātājs no Latgales Dainis Skutelis. Tāpat decembrī 25. gadadienu kopš pirmizrādes svinēs Latvijā tik iemīļotā kino meistara Jāņa Streiča filma “Cilvēka bērns”. Tradicionāli Ziemassvētku laikā gaidāmi dažādi svētku koncerti, bet pašos Ziemassvētkos, 25. decembrī, rēzeknieša, horeogrāfa Ilmāra Dreļa jubilejas koncerts. 
 
Piektdiena, 2. decembris 18.00, Lielā zāle 8,00–20,00 €
Komponista Mārtiņa Brauna jubilejas koncerttūres koncertos līdzās jubilāram uz skatuve būs Ieva Sutogova, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Atis Ieviņš, Mārcis Auziņš, Kristaps Vanadziņš, Toms Poišs, Rūdolfs Dankfelds, Laima Miltiņa, Elīna Čampere un labākie Latvijas reģionu jauktie kori.
 
Svētdiena, 4. decembris 16.00, Lielā zāle 7,00–17,00 €
Sergeja Prokofjeva balets „Romeo un Džuljeta”, kas tapis pēc Viljama Šekspīra ģeniālās traģēdijas motīviem. Horvātu horeogrāfe Valentīna Turku savā iestudējumā piedāvā pārdroša, jutekliska un brutāla laikmeta vīziju, kur dzīvības un nāves jautājumi bieži tiek risināti iracionālā veidā un kaislību piesātinātā atmosfērā.
 
Ceturtdiena, 8. decembris 18.00, Lielā zāle, 5,00–15,00 €
Svinot Latvijas Nacionālā orķestra 90 gadu jubileju, ar svētku koncertu LNSO viesosies arī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS. 8. decembra koncertā diriģenta Andra Pogas vadībā izskanēs Jāņa Mediņa „Pie baznīcas” un viens no visplašāk pazīstamajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem – Ludviga van Bēthovena Devītā simfonija.
 
Sestdiena, 10. decembris 19.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €
Savā jubilejas dienā tikai un vienīgi Latgales vēstniecībā GORS grandiozā divdaļīgā koncertā romantiskais tenors Dainis Skutelis nolēmis vienkopus pulcēt daudzus tos māksliniekus, ar kuriem gadu gaitā bijusi cieša sadarbība. Dainis ir viens no Latvijas jaunās paaudzes mīlētākajiem māksliniekiem - piedalījies daudzos operas un operetes iestudējumos, TV šovos, koncertos un uzvedumos, izdziedājis vairākas solo un duetu programmas.
 
Svētdiena, 11. decembris 16.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €
Nika Matvejeva un Marata Samauska muzikālā izrāde ir tapusi pēc Margaritas Stārastes pasakas „Kraukšķītis" motīviem. Lomās: Zigurds Neimanis, Pēteris Šogolovs, Raimonda Vazdika, Dace Makovska, Madara Celma, Sandis Bergholds, Miks Galvanovskis, kā arī Latvijas Jaunatnes teātra Bērnu un jauniešu studijas audzēkņi.
 
Trešdiena, 14. decembris 17.00, Lielā zāle, 3,00 €
Vai kādreiz esat redzējuši govi, kura kāpj kokā? Vai esat dzirdējuši, ka govs meklē apslēpto dārgumu lādi un ka viņai patīk runāt ar vārnām? Nē? Tad jums noteikti steidzami ir jāiepazīstas ar Mammu Mū un Kraukli - zviedru pasakas varoņiem, kas noteikti patiks arī vismazākajiem skatītājiem.
 
Sestdiena, 17. decembris 18.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
Šogad komponists vienkopus pulcējis divus lielisku balsu īpašniekus – Andri Ērgli un Anniju Putniņu. Programma, kurā izskanēs jauns mīlas balāžu cikls un arī agrāk tapušās Lūsēna dziesmas, bez kurām Ziemassvētki nav iedomājami jau vairāk nekā 20 gadu garumā, veidota, piedaloties izcilajam vijolniekam Raimondam Ozolam, zvanu ansamblim Primus, Jāņa Lūsēna Ziemassvētku orķestrim un korim.
 
Svētdiena, 18. decembris 17.00, Lielā zāle 7,00–17,00 €
Jaunākajā Maestro Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda programmā "Operu ārijas” pasaulslavenu komponistu operu ārijas atklāsies džeza ritmos un īpašā klavieru skanējumā, kāds raksturīgs vienīgi leģendārajai R. Paula spēlei. Jaunā koncertprogramma tapusi sadarbībā ar „Sinfonietta Rīga" stīginstrumentu grupu. Pasaulslavenu komponistu operu ārijas un melodijas skanēs britu mūziķa Kallums O (Callum Au) aranžijās.
 
Ceturtdiena, 22. decembris 18.00, Lielā zāle 5,00–15,00 €
Muzikāla Jaungada pasaka ar dziesmām un dejām krievu valodā visai ģimenei. Tuvojas Jaunais gads, Brēmenes muzikanti priekpilni gatavojas tikšanās reizei ar skatītājiem, jo nākamais gads ir īpašs – Gaiļa gads un par tā tuvošanos mums pavēstīs Brēmenes Gailis! Bez viņa skanīgā „ki-ke-ri-gū" svētki nevarēs sākties.
 
Piektdiena, 23. decembris 18.00, Lielā zāle 15,00–25,00 €
Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā un grupa „bet, bet” aicina uz Ziemassvētku koncertprogrammu „Pērļu zvejnieks. Ticot, mīlot un gaidot” Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē.
 
Svētdiena, 25. decembris 18.00, Lielā zāle 10,00–14,00 €
Ilmārs Dreļs – horeogrāfs, deju pedagogs un muzikants, Rēzeknes tautas teātra aktieris – 50 gadu dzimšanas dienā ver vaļā savas radošās darbības lādi un aicina skatītājus uz emocionāli bagātu Ziemassvētku koncertu. Koncertā piedalīsies tautas deju kopa „Dziga”, deju kolektīvi „Kūmas”, „Zīlānietis”, kapela „Dziga”, folkloras kopa „Vīteri”, Rēzeknes Tautas teātra aktieri, deju grupa „Dzirnas” Agra Daniļeviča vadībā, kā arī laikmetīgās dejas ar horeogrāfi Liliju Liporu.
 
Pirmdiena, 26. decembris 16.00, Mazā zāle 5,00–7,00 €
1991. gada decembrī pirmizrādi piedzīvoja nu jau leģendārā Jāņa Streiča filma “Cilvēka bērns”, kas tapusi pēc Jāņa Klīdzēja romāna motīviem. Šī gada decembrī “Cilvēka bērns” svin 25 gadu jubileju, tādēļ filmas radošā komanda aicina uz svētku tikšanos un kopīgu filmas noskatīšanos.
 
Trešdiena, 28. decembris 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
Koncertā izskanēs M. Brauna, A. Hermaņa, R. Paula, J. Lūsēna, U. Marhilēviča, I. Kalniņa, Igo, A. Voitišķa, V. Pūces un citu latviešu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmu versijas akustiskās mūzikas izpildījumā, kā arī speciāli projektam radītas Marta Kristiāna Kalniņa  dziesmas. Piedalās: Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš un kāds īpašs viesis; grupa „Putnu Balle", Agate Ozoliņa (čells), Jānis Miltiņš (klavieres), Valters Sprūdžs (bass) un Kaspars Kurdeko (sitamie instrumenti).