Kultūras notikumi februārī

Februārī būs skatāma mākslinieces Frančeskas Kirkes izstāde-projekts “Francisks&Frančeska“, tiks izrādīta dokumentālā filma “Zāģeri” un Latgales pirmizrādi piedzīvos spēlfilma “Paradīze 89”. Februārī ieskanēsies trīs starptautiski atzītu latviešu mūziķu apvienība "Xylem Trio" un lieliskā Gruzijas dīva Nato Metonidze koncertprogrammā “Gruzijas noskaņas Kančeli mūzikā”. Gada romantiskākajā dienā ar pirmo koncertu Rēzeknē sāksies Aijas Andrejevas jaunā albuma “Mēs pārejam uz Tu” prezentācija. Mēneša noslēgumā svinēsim vienu no gada gaidītākajiem notikumiem Latgalē – nu jau desmito reizi notiks  Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” balvu pasniegšanas ceremonija.
 
Piektdiena, 2. februāris 18.00, Lielā zāle, bezmaksas
2. februārī Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē notiks svētku koncerts par godu Latvijas armijas 1. Kara orķestra 99. gadskārtai. Koncertā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris un bigbends diriģentu Daiņa Vuškāna un Aleksandra Kreišmaņa vadībā. Programmā skanēs populāra latviešu un ārvalstu komponistu mūzika. Ieeja koncertā ir bez maksas, pirms tam izņemot ieejas karti GORS Informācijas centrā (vienam apmeklētājam līdz 6 ieejas kartēm).
 
Ceturtdiena, 8. februāris 18.00, Mazā zāle 5,00–7,00 €, GORS
Trīs trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet kas ir varonis? Un vai viegli par tādu kļūt? To uzzināsiet, atnākot uz izrādi bērniem un vecākiem “Kā kļūt par varoni?" Režisors: TV seriāla “Sirdsmīļā Monika“ un humora raidījuma “Anekdošu šovs“ režisors Armands Ekštets.
 
Sestdiena, 10. februāris 18.00, Lielā zāle 12,00–25,00 €
Februāris ir Latvijā pazīstamā akustiskās ģitāras meistara Kaspara Zemīša dzimšanas dienas mēnesis, kuru mākslinieks atzīmēs, izdodot savu otro albumu “Vētra klusumā”. Koncertā izskanēs skaņdarbi no jaunā albuma “Vētra klusumā” un ne tikai, jo daudzu gadu laikā ir izveidojušās veiksmīgas muzikālās sadarbības ar citiem mūziķiem. Rēzeknē kopā ar mākslinieku muzicēs īpašais viesis – solists Daumants Kalniņš, padarot koncertu par unikālu māksliniecisku vienību.
 
Svētdiena, 11. februāris 16.00, Lielā zāle 5,00–9,00 €
Lai daudzinātu savu valstu simtgades, Baltijas Akadēmiju orķestrī (BAO) apvienojušies talantīgākie jaunie mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas. Koncertprogrammā būtisks akcents likts uz Baltijas komponistu mūziku, ar izvēlēto repertuāru uzsverot orķestra reģionālo piederību un klausītājos sekmējot interesi par Baltijas komponistu mūziku, par kopējo un atšķirīgo, par paralēlēm un krustskarsmēm. Diriģents Guntis Kuzma. Programmā: Mikalojs Konstantīns Čurļonis – simfoniskā poēma "Mežā", Pēteris Vasks – "Lauda", Pēteris Čaikovskis – fantāzijuvertīra "Romeo un Džuljeta", Edvards Elgars – "Variācijas par paša tēmu" ("Enigma").
 
Trešdiena, 14. februāris 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
14. februārī ar koncertu Rēzeknē sāksies dziedātājas Aijas Andrejevas jaunā albuma “Mēs pārejam uz Tu” prezentācijas koncerti, kuros tiks izdzīvotas un izspēlētas dziesmas gan no jaunā albuma, jaunu krāsu un skanējumu iegūs jau zināmās un klausītāju iemīļotās Aijas dziesmas.
 
Sestdiena, 17. februāris 18.00, Lielā zāle 9,00–15,00 €, GORS
Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē viesosies gruzīnu dīva Nato Metonidze un starptautiski atzītu latviešu mūziķu apvienība “Xylem Trio” koncertprogrammā “Gruzijas noskaņas Kančeli mūzikā”. Nato Metonidzes balss spēj līdz sirds dziļumiem aizkustināt klausītāju un atklāt gruzīnu tautai piemītošās skumjas un spēku, piedāvājot koncertprogrammu, kuras pamatā ir pasaules slavenā gruzīnu komponista Gijas Kančeli kino un teātrim rakstītā mūzika.
 
Svētdiena, 18. februāris 10.00, Lielā zāle, 3,00 €
Dance Parade – mūsdienu deju sacensības, kurās piedalās vairāk nekā 1000 dalībnieku no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Sacensības vērtēs profesionāli un Latvijā pazīstami horeogrāfi un deju pedagogi – Linda Paulauska, Kaspars Meilands, Anastasija Vorkunkova, Beāte Riekstiņa, Simona Ananiča, Andris Bukolovskis. Ieejas biļete derīga uz visas dienas norisēm.
 
Trešdiena, 21. februāris 19.00, Lielā zāle 25,00–29,00 €
Nargiz ir viena no neordinārākajām un mistiskākajām persona mūsdienu mūzikas pasaulē. Postpadomju telpā izpildītāja ātri ieguva plašu slavu pēc piedalīšanās televīzijas šovā "Golos". No 2014. gada aprīļa Nargiz sadarbojas ar producentu un komponistu Maksimu Fadejevu un izpilda mūziku roka un folk-roka stilā
 
Ceturtdiena, 22. februāris 17.00, Mazā zālē 2,50 €, GORS
Ik gadu Latvijā tiek nocirsti ap 10 miljoniem kubikmetru koksnes. Aizvien biežāk mežizstrādē cilvēku aizstāj mehanizēts darbaspēks. Tomēr Latvijas laukos un mazpilsētās zāģera profesija joprojām ir pieprasīta. Daudziem tā ir pēdējā iespēja. Režisori: Ivars Zviedris un Andris Kalnozols. Pēc filmas paredzēta diskusija.
 
Piektdiena, 23. februāris 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS
Filma visai ģimenei – uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par deviņgadīgās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu. Režisore: Madara Dišlere, lomās: Inga Apine, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ivars Krasts, Guna Zariņa, Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Līva Ločmele, Evelīna Ozola. Latvijas simtgades filmu cikla filma.
 
Tikšanās ar mākslinieci Frančesku Kirki izstādē–projektā “Francisks&Frančeska“
Svētdiena, 25. februāris 14.30, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
No 25. februāra līdz 22. aprīlim Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā būs skatāma Franciska Varslavāna un Frančeskas Kirkes darbu izstāde. „Mans vārds Frančeska tika dots par godu Franciskam Varslavānam, manam vectēvam – ģimenes leģendai. Piedāvājums izstādīt savus darbus Franciska dzimtajā pilsētā, nozīmēja, ka izstāde jāveido kā divu mākslinieku, divu paaudžu un divu pasaules redzējumu saruna, dialogs. Tādēļ speciāli esmu izvēlējusies darbus ar vienādu tematiku: karš, reliģija, ainava, klusā daba, akts...“ stāsta Frančeska Kirke.
 
Svētdiena, 25. februāris 16.00, Lielā zāle 5,00, GORS
25. februārī jau desmito reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks”. Tā ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus un paveikto latgaliskās kultūras dzīvē. Ceremoniju ar priekšnesumiem kuplinās Latvijā zināmi latgaliski dziedoši mūziķi un apvienības – grupa “Bez PVN”, apvienība “Latgalīšu reps”, grupa “Unknown Artist”, Guntra Kuzmina un Rēzeknes novada vokālā studija “Skonai” un citi mākslinieki.