Kultūras notikumi jūlijā

Pēc īsas pauzes vasara Latgales vēstniecībā GORS turpināsies ar vasaras kino un mūzikas vakariem uz Jumta terases, Eiropas koru olimpiādes viesošanos Rēzeknē, jaunas izstādes atklāšanu un mūsdienīgu klasisko mūziku. 
 
Sestdiena, 15. jūlijs 22.00, Jumta terase 4,00–5,00 €, GORS
Arī šovasar Latgales vēstniecība GORS aicina uz vasaras kino un mūzikas vakariem uz GORS Jumta terases. Pirmajā kino seansā – latviešu kino klasika, režisora Jāņa Streiča filma “Mans draugs nenopietns cilvēks” ar Jāni Paukštello galvenajā lomā.
 
Piektdiena, 21. jūlijs 19.00, Lielā zāle 5,00–7,00 €, GORS
No 2017. gada 16. līdz 23. jūlijam Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās notiks 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017. Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados, tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā.  Pasākuma vienojošais moto: „Singing together brings nations together”. Koncertā Latgales vēstniecībā GORS rēzeknieši un pilsētas viesi varēs priecāties par Brazīlijas „Boca Que Usa un Šveices „Vokalensemble incantanti” koru sniegumu.
 
Piektdiena, 21. jūlijs 21.30, Jumta terase 6,00–7,00 €, GORS
Turpinot iepriekšējās vasaras aizsākto tradīciju, arī šogad Latgales vēstniecība GORS vasarā piedāvā apmeklētājiem baudīt kino seansus zem atklātām debesīm uz koncertzāles jumta terases. Arī šovasar, lai kino skatīšanos padarītu īpašāku, piektdienās pirms kino seansiem būs iespēja baudīt mūziķu uzstāšanos. Kino piedāvājumā Ellas Lemhagenas romantiskā komēdija ar Sāru Džesiku Pārkeri un Raulu Bavu – „Visi ceļi ved uz Romu“ (All Roads Lead to Rome).
 
Diāna Īves personālizstādes „Saulainie nostūrīši. Provansas un Latgales ainavas“ atklāšana
Sestdiena, 22. jūlijs 17.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
Visu vasaras otru pusi Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā būs skatāma mākslinieces, komponista Jāņa Ivanova mazmeitas Diānas Īves personālizstāde “Saulainie nostūrīši. Provansas un Latgales ainavas”. Māksliniece par izstādi saka: „Kā franču mākslinieki brauca pēc krāsām un gaismas uz Provansu, tā arī uz Latgali var braukt pēc šiem pašiem labumiem. Mākslinieciskā kontekstā tie ir veiksmīgi salīdzināmi reģioni – temperaments, multikulturāla vide, tautiskās tradīcijas, kas saglabātas labāk nekā lielpilsētā.”
 
Sestdiena, 22. jūlijs 19.00, Mazā zāle 10,00–13,00 €, GORS
Klavieru kvarteta „Quadra”, kurā apvienojušies jauni, bet jau ļoti pieredzējuši un sevi pierādījuši mūziķi Arvīds Zvagulis (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Kārlis Klotiņš (čells), Rihards Plešanovs (klavieres), kopīgais ceļš sācies 2010. gadā, bet ansambļa repertuārs lielākoties sastāv no visu laikmetu latviešu mūzikas un īpaši tam rakstītiem jaundarbiem.
 
Sestdiena, 22. jūlijs 22.00, Jumta terase 4,00–5,00 €, GORS
Džastina Rīrdona romantiskā komēdija (ASV) „Nesasteigsim“ (Playing it cool) ar Krisu Evanu, Mišelu Monaganu un Antoniju Makie. Filmas stāsts ir par mīlestībā vīlušos puisi, kurš sastop elpu aizraujošu sievieti labdarības ballē, uzdodoties par filantropu. Izrādās, ka sieviete ir saderinājusies, un viņas līgavainim īsti nepatīk, ka viņa topošā līgava ietu uz randiņiem ar svešu puisi.
 
Piektdiena, 28. jūlijs 21.30, Jumta terase 6,00–7,00 €, GORS
Toda Heina drāma (Lielbritānija, ASV, Austrālija) „Kerola” (Carol) ar Keitu Blanšetu galvenajā lomā. Ņujorka, 1952. gads. Kerola ir eleganta, izsmalcināta, nodrošināta un precējusies. Terēze vēl ir tikai savas pieaugušo dzīves iesākumā, vēl nezinādama, par ko gribētu kļūt. Nejauša tikšanās lielveikalā aizšķiļ neparastu attiecību dzirksteli starp abām sievietēm. Pirms filmas – iespēja baudīt mūziķu uzstāšanos.
 
Sestdiena, 29. jūlijs 22.00, Jumta terase 4,00–5,00 €, GORS
Toma Tikvera komēdija, drāma (ASV, Lielbritānija, Vācija, Francija) „Karalisks piedāvājums” (A Hologram for the King) ar Tomu Henku galvenajā lomā. Alana dzīve burtiski irst pa vīlēm – gan laulībā, gan biznesā iestājusies krīze, un viņam nav ne jausmas, kā dzīvot tālāk. Lai izbēgtu no bankrota un pārrautu neveiksmju loku, Alans dodas uz Saūda Arābiju – cerībā pārdot savu pārdrošo ideju moderno tehnoloģiju jomā pašam karalim.