Kultūras notikumi jūnijā

Jūnijs kā ierasts ir Latgales vēstniecības GORS pasākumu sezonas izskaņas mēnesis. Šomēnes kā ik gadu būs iespēja tikties ar Rēzeknes deju studiju "Dynamic Hit" 10 gadu jubilejas koncertā, tāpat izskanēs Aivara Gudrā jubilejas koncerts. Jūnijs priecēs ar vairāku Latvijā plaši zināmu mākslinieku uzstāšanos: vokālo grupu “Latvian Voices”, grupu “Musiqq”, un mēnesi noslēgs Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncertprogramma “Ar mums”. Pirmo reizi Rēzeknē notiks arī nacionāla līmeņa kultūras projekts “Latvijas Princese un Princis 2018”.
 
Piektdiena, 1. jūnijs 18.00, Lielā zāle 5,00 €
1. jūnijā Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē deju studija “Dynamic Hit” aicina uz savu 10 gadu jubilejas koncertu. Vairāk nekā 150 dejotāju izpildīs gan jaunākās horeogrāfijas, gan publikai zināmas un iemīļotas dejas. Horeogrāfi: Diāna Garanča, Romāns Spradzenko un Anna Zmeikina.
 
Sestdiena, 2. jūnijs 19.00, Lielā zāle 10,00–18,00 €
Savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu “Zodiaks”, “Sīpoli” un “Turaidas roze” dalībnieki apvienojušies izcilu mūziķu komandā, lai vienā koncertā dažādās Latvijas vietās izdziedātu un izspēlētu savus labākos hitus, tādējādi sveicot šo grupu ģitāristu Aivaru Gudro 60 gadu jubilejā. Koncertā skanēs dziesmas un izcila instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80. gadu un vēlākas daiļrades.
 
Pirmdiena, 4. jūnijs 18.00, Mazā zāle 3,50 €, GORS
Filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” atklāj neredzamo pusi riteņbraukšanas sacensībās “Giro d’Italia” – vienā no trim pasaulē lielākajām un grūtākajām velosportistu cīņas arēnām. Filmas režisors Arūns Matelis ir pasaulē pazīstams dokumentālā kino režisors, kurš 2007. gadā saņēma ASV Kinorežisoru ģildes balvu par filmu “Pirms atgriešanās uz Zemes”.
 
Sestdiena, 9. jūnijs 18.00, Lielā zāle 12,00 €
A cappella vokālā grupa Latvian Voices 9. jūnijā Latgales vēstniecībā GORS, aicina klausītājus uz jaunāko koncertprogrammu “Sudrabs”. Sudrabs kā briedums un sudrabs kā vienkāršība – tas raksturo šo koncertprogrammu. Tajā ir iekļautas vairākas Latvian Voices radītas oriģināldziesmas, kuru stāstos tiek izdziedātas dažādās sudraba krāsas. Neatņemama koncerta sastāvdaļa būs arī latviešu folkmūzikas melodijas grupas dalībnieču veidotos aranžējumos, kas šoreiz skanēs džeza un pop noskaņās.
 
Svētdiena, 10. jūnijs 17.00, Lielā zāle 15,00–19,00 €, GORS
"Musiqq" dziesmas jau kopš 2009. gada ir radio topu, klubu atskaņošanas un mūzikas ierakstu balvu virsotnēs. Grupas darbi ir arī kā visbiežāk radio, televīzijā, koncertos skanējušo dziesmu sarakstā, ko apliecina saņemtās Autortiesību bezgalības balvas.
 
Ceturtdiena, 14. jūnijs 18.00, Lielā zāle 5,00–9,00 €
14. jūnijā Latgales vēstniecībā GORS notiks Nacionāla  līmeņa kultūras projekts “Latvijas Princese un Princis 2018”.  Šāda mēroga projekts Rēzeknē tiek organizēts pirmo reizi, jo līdz šim projekts tika organizēts tikai reģionālā līmenī. Projektā piedalīsies 26 bērni vecumā no 5-9 gadi un pārstāvēs: Rēzekni, Viļānus, Balvus, Ludzu, Olaini un Rīgu.
 
Jāņa Maļecka personālizstāde “Gleznas”
Katru dienu no 11.00, Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
No 19. jūnija līdz 12. augustam Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma mākslinieka Jāņa Maļecka personālizstāde “Gleznas”, kas veidojusies ciešā sasaistē ar mūziku, galveno uzdevumu saskatot  jūtu un sajūtu variāciju attēlošanā.  Muzikālas tēmas un muzikālas noskaņas sastopamas jebkurā audeklā, gan vizuāli iemiesotas skaņu plūsmās figurālās gleznās "Arfiste"', "Čelliste", "Pavasara sonāte", gan smalkas gaismas vibrācijās dabas tēlojumā "Aleja", "Pienene", gan artistiski ritmiskās abstraktās kompozīcijās.
 
Intars Busulis un Abonementa orķestris. Koncertprogramma “Ar mums”
2018. gads Intara Busuļa kolektīvam ir dažādu svinību gads, teju pusei no kolektīva tiek svinētas 40 gadu jubilejas un pirmais kopdarbs - albums “KINO”, iznācis tieši pirms 10 gadiem. 6. martā iznāca albuma “Nākamā pietura” II daļa, ar dziesmām krievu valodā un dziesmu pirmatskaņojumi būs dzirdami koncertā Rēzeknē. Gaidāmajos koncertos kopā ar Intaru un Abonementa orķestri uz skatuves kāps arī Liepājas Simfoniskais orķestris.