Kultūras notikumi novembrī

Arī Rēzeknē novembrī gaidāmi vairāki pasākumi Latvijas Valsts svētku noskaņās, taču līdzās tiem Latgales pirmizrādes piedzīvos filmas „Melānijas hronika” un „Likteņzeme”, viesosies Liepājas teātris, Ralfs Eilands un grupa „Carnival Youth”, Latvijas Radio koris. Novembra sākuma gaidītie viesi ir pianists Georgijs Osokins un Polijas Radio kamerorķestris „Amadeus”, bet decembris iesāksies ar LNSO 90. gadu jubilejas svinēšanu ar Bēthovena Devīto simfoniju.
 
Ceturtdiena, 3. novembris 18.00 un 21.00, Mazā zāle 3,00 €
Režisora Viestura Kairiša jaunākā mākslas filma, kas veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas romāna „Veļupes krastā”. Filma „Melānijas hronika” ir stāsts par Latvijas sievietēm, kuras izdzīvoja, neraugoties uz padomju varas atņemtajiem jaunības sapņiem, dzīves labākajiem gadiem, mājām, vīriem, bērniem, savu zemi un veselību. Pirms filmas – tikšanās ar tās veidotāju komandu.
 
Piektdiena, 4. novembris 19.00, Lielā zāle 7,00–20,00 €
Romantiskās mūzikas koncerts, vēstījums, ko 19. gadsimta skaņraži sūta 21. gadsimta klausītājiem ar mūziķu starpniecību. Leģendārais Friderika Šopēna konkursa diplomands Georgijs Osokins interpretē romantisma laikmeta vērtības, iedzīvina mūzikā un piedāvā tās izdzīvot un pieņemt „modernā” laikmeta cilvēkiem. Koncerta programmā F. Šopēna klavierkoncerts miminorā un M. Musorgska „Izstādes gleznas”.
 
Sestdiena, 5. novembris 19.00, Lielā zāle IZPĀRDOTS!
Artūrs Uškāns zināms kā grupas „Laimas Muzykanti" līderis un daudzu populāru dziesmu un tautasdziesmu apdaru autors. Vērienīgajā jubilejas koncertā varēs dzirdēt tautā iemīlētas dziesmas, tai skaitā jaunas dziesmas, kuras izpildīs Ieva Akuratere, Brāļi Puncuļi, vīru kopa „Vilki", grupa „Patrioti.lg" un daudzi citi populāri mākslinieki. Visām dziesmām dzīvos pavadījumus spēlēs „Laimas Muzykanti".
 
Otrdiena, 6. novembris 16.00, Lielā zāle 35,00–65,00 €
Koncerts pārcelts no 1. novembra! Latgales vēstniecībā GORS uzstāsies Nikolajs Baskovs, kurš prezentēs publikai jaunu, iespaidīgu šovu „Spēle” („Игра”) slavenā režisora Alekseja Sečenova iestudējumā. Skatītājus gaida vērienīgs teatralizēts priekšnesums, unikālas dekorācijas, ekskluzīvi kostīmi, īpašs uzvedums katram no programmas numuriem, jaunas dziesmas un pasaules klasikas šedevri.
 
Trešdiena, 9. novembris 19.00, Lielā zāle 10,00–20,00 €
Šogad svētku noskaņās programmā tiks izdziedātas melodijas, kuras vienoja, sargāja un aizstāvēja mūs dažādos likteņu lokos un laikos. Arī šoreiz tā būs emocionāli skaista un muzikāli neaizmirstama satikšanās ar lieliskajiem dziedātājiem Andri Ērgli, Anmary, Daini Skuteli, Antru Stafecku, Normundu Zušu, Uģi Rozi, Oranžo meiteņu trio Anitu Levšu, Olgu Stupiņu, Intu Gudovsku un Jubilejas orķestri Jāņa Strazda vadībā.
 
Ceturtdiena, 10. novembris 18.00, Mazā zāle 3,00 €
Trijās pasaulēs izsvaidītās dzimtas pēckara paaudze viens otru nebija satikuši. Bet, Amerikā skatoties Latvijā tapušo dokumentālo filmu “Mūžīgais kalendārs”, Pēteris ekrānā atpazīst Latvijas radiniekus. Savu vecāku un leģendārā senča ideālu vadīti, Pēteris un viņa māsa Helēna dodas uz Latgali satikt radus. Iesāktais dzimtas meklējumu ceļš ved viņus uz Tomskas apgabalu Sibīrijā.
 
Piektdiena, 11. novembris 20.00, Mazā zāle 10,00 €
Grupa „Carnival Youth” izdod otro studijas albumu „Propeller” un rudenī dosies Latvijas koncerttūrē, kuras ietvaros koncertēs arī Rēzeknē. Gada sākumā Groningenā, Nīderlandē „Carnival Youth” saņēma „European Border Breakers Award” par debijas albuma „No Clouds Allowed” starptautiskajiem panākumiem un pirms Latvijas koncerttūres grupai paredzēti koncerti un uzstāšanās festivālos Eiropā.
 
Sestdiena, 12. novembris 18.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €
Sergejs Zemļanskis radījis unikālu iestudējumu – kustību izrādi bez vārdiem, kurā aktieri izstāsta stāstu, izmantojot vien ķermeņa valodu. Raiņa luga „Indulis un Ārija” ieņem nozīmīgu vietu latviešu dramaturģijā. Luga nav tikai par neiespējamo mīlestību, bet tajā skartas arī tādas būtiskas tēmas kā piederība un uzticība savai zemei un tautai, cilvēka brīvība un atbildība u.tml.
 
Svētdiena, 13. novembris 13.00, Mazā zāle 10,00–15,00 €
Šis ir humora pilns stāsts par to, kā par kāda cilvēka vienīgo draugu kļūst lifts. Viņa mīļotā sieviete ir izcilā Holivudas aktrise Greisa Kellija, ar kuru viņš ne tuvu nav pazīstams, savukārt iecienītākais brīvā laika pavadīšanas veids – svešu cilvēku bēru apmeklēšana. Vecīšu piespiedu vientulība… Režisore – Gaļina Poliščuka. Vīrieša lomā – Herberts Laukšteins.
 
Piektdiena, 18. novembris 18.00, Lielā zāle Bezmaksas
Skaistākās Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un Jāņa Strazda dziesmas par mīlestību un Latviju izdziedās un izspēlēs Ieva Sutugova, Dainis Skutelis, Artis Robežnieks un Jāņa Strazda instrumentālā grupa. Koncerta laikā tiks godināts Rēzeknes pilsētas Goda pilsonis. Bezmaksas ieejas biļetes uz koncertu varēs izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā no 1. novembra. 
 
Sestdiena, 19. novembris 18.00, Lielā zāle 5,00–15,00 €
Mārtiņa Brauna leģendārā mūzika Raiņa „Daugavai” koncertā salīs kopā ar Jāņa Lūsēna dziesmām ar Aspazijas vārdiem. Abu komponistu klātbūtne vēl lielākā mērā piešķir izpildījumam gan dramatismu, gan emocionālo spriedzi.  Koncertā piedalās Latvijas Radio koris, Ieva Parša (mecosoprāns), Jānis Kurševs (tenors), Mārtiņš Brauns (taustiņinstrumenti), Jānis Lūsēns (taustiņinstrumenti), Jānis Lūsēns (basģitāra), Jekaterina Suvorova (arfa), Marita Karpa (akordeons), Kristaps Karps (sitaminstrumenti).
 
Piektdiena, 21. novembris 17.00 Mazā zāle 3,00 €
Vairāk nekā divu stundu seansā iespēja noskatīties visas 2016. gada IV starptautiskā īsfilmu kinofestivāla “OPEN PLACE” godalgotās konkursa programmas īsfilmas: „Pa Pa” (Latvija), „Balss pasts” (Vācija), „Baikeri” (Dānija), „Vanna” (Vācija/Austrija), „Māsas” (Krievija).
 
Ceturtdiena, 24. novembris 17.00, Mazā zāle 5,00–7,00 €
Jautra komēdija bērniem, kurā izrādes varoņi Baltais Lācis un Pingvīns aktīvi sadarbojas ar bērniem, ļaujot tiem iesaistīties izrādē un palīdzēt Baltajam Lācim kļūt par SUPERZVAIGZNI. Režisors: Armands Ekštets, lomās: Baltais Lācis – Armands Ekštets, Pingvīns – Gerda Dinsberga vai Inta Bankoviča.
 
Sestdiena, 26. novembris 17.00, Lielā zāle 5,00–7,00 €
Pērngad Uldim Stabulniekam apritētu 70 gadu un, lai gan komponista vairs nav mūsu vidū, viņa dziesmas skan joprojām – gan radio un TV, gan koncertos, gan klausītāju sirdīs. Koncertā muzicēs Latvijas Universitātes absolventu koris “Jubilate”, Rēzeknes novada jauktais koris “Ezerzeme”, Rēzeknes pilsētas sieviešu koris “Medicus”, J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas Mūzikas skolas bērnu koris un solisti Ieva Akuratere un Juris Hiršs.
 
Grafikas darbu izstāde  „Pēctecība”
26. novembris–5. janvāris, 1. st. Mākslas galerija Bezmaksas
Ilzes Lībietes, Diānas Apeles un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu grafikas darbu izstāde „Pēctecība”, kas notiks RTA piektās starptautiskās zinātniski praktiskās konferences „Māksla un mūzika kultūras diskursā” ietvaros.
 
Svētdiena, 27. novembris 16.00, Lielā zāle 7,00–15,00 €
Ralfs Eilands & Melngaiļskolas Bigbends piedāvās skatītājiem koncertu, kurā izskanēs Fila Kolinsa, Eltona Džona, Luija Ārmstronga un daudzu citu mākslinieku populāri hiti no Disneja animācijas filmas „Mazā Nāriņa”, „Karalis Lauva”, „Tarzāns”, „Ledus sirds”, „Aristokaķi” u. c.
 
Otrdiena, 29. novembris 19.00, Lielā zāle 15,00–45,00 €
Populāro šovmenu, humoristu, producentu Aleksandra Revas un Mihaila Galustjana komēdijas šovā „Best of the Best of the Best” skatītājus gaida humoristiskās miniatūras un skices, jautra, joku pilna vārdu apmaiņa un muzikālie hīti Artūra Pirožkova izpildījumā.
 
Trešdiena, 30. novembris 19.00, Lielā zāle 4,00–15,00 €
Jubilejas koncertprogramma tapusi, ieguldot desmit gadu laikā uzkrāto pieredzi, dziesmas un klausītāju mīlestību. Koncertā skanēs tautasdziesmas, autordziesmas un arī klasiskās mūzikas skaņdarbi, tā apliecinot mūziķu profesionalitāti un daudzpusību. Koncertā piedalīsies arī grupas „Ginc un Es”, „Dricānu dominante”, solistu apvienība „Jubilāri” (Andris Baltacis, Aldis Kise, Andris Eriņš, Gints Ločmelis) un citi.