Laiks Ziedonim aicina uz Rēzekni

Ceturto gadu Imanta Ziedoņa fonds Viegli aicina uz apbalvojuma Laiks Ziedonim laureātu cildināšanas ceremoniju, kas notiks 3. maijā Latgales vēstniecībā GORS.

Ceremonijā ne tikai cildinās laureātus kādā no piecām apbalvojuma nominācijām, bet būs arī mūsdienīgu tautas mūzikas aranžējumu priekšnesumi. Cildināšanas ceremoniju vadīs mūziķi un fonda Viegli līdzdibinātāji Renārs Kaupers un Jānis Holšteins-Upmanis, un komiķis Jānis Skutelis. Tiem, kuri nevarēs 3. maijā būt Rēzeknē, būs iespēja sekot līdzi ceremonijai LTV un LR1 tiešraidēs.

Katru gadu ceremonija notiek citā Latvijas vietā, šoreiz aicinot uz satikšanos Latgalē, kur jau šogad aprīlī un maijā, atminoties vēsturiski svarīgo Latgales kongresa izšķiršanos un Latvijas valstiskuma ceļa sākumu, tiek uzsākta Latvijas simtgades svinēšana. Šogad uz laureāta titulu piecās nominācijās Zemi es mācos, Taureņu uzbrukums, Kedas, Rabarbers un Bize pretendē 23 nominanti, starp kuriem ir arī tautieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas. Katrs no pieciem laureātiem saņems tēlnieces Olgas Šilovas darināto statueti un naudas balvu 3000 EUR apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds Viegli sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju, atbalsta Rēzeknes pilsētas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds un apdrošināšanas sabiedrība ERGO. "Sekojot Laiks Ziedonim pretendentu un laureātu padarītajam un, iepazīstot viņu personības, mēs izjūtam arvien lielāku gandarījumu atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā. Tieši darbi runā par cilvēku, par viņa personību un attieksmi pret tautu, valsti un mums svarīgajām vērtībām. Apbalvojums ir skaista iespēja meklēt un cildināt Latvijas cilvēkus, kuru ieguldītais un paveiktais darbs ir izcils,” saka Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

Imantam Ziedonim būtiskās vērtības pasākuma režijā ietērpis Pēteris Krilovs un mūziķis Goran Gora, kas ļaus skatītājiem nokļūt ciešā saiknē ar Latgales skaņām. "Katra Laiks Ziedonim ceremonija ir kā atsevišķs stāsts, kuru cenšamies izstāstīt, vienlaikus cildinot fantastiskas personības. Tā kā ceremonijas norises vieta ir Rēzeknes GORS, mūsu fokuss šogad būs Latgales skaņas - kā skan arodi, cilvēki, telpa un vide. Lai to izpētītu, devāmies ekspedīcijās, kurās tikāmies ar brīnišķīgiem cilvēkiem. Viņi tad arī kļuva par mūsu Latgales skaņu vēstniekiem. Kādi bija šo ekspedīciju rezultāti, redzēsim apbalvojuma Laiks Ziedonim cildināšanas ceremonijā,” stāsta Goran Gora.

Ceremonijas vadītāji būs trīs lieliskas personības: Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis un Jānis Skutelis. Par iespēju vadīt šo būtisko kultūras notikumu Skutelis: “Esmu pagodināts pievienoties ceremonijas vadītājiem Renāram un Goranam, kuri ar apbalvojumu ir kopā no pirmās dienas. Mēs kopā veidosim savdabīgu trīsriteni, uz kura tad pasākums tiks celts virsū un ripināts uz priekšu. Kā zināms, nav nekā stabilāka, ja kādai pamatnei ir trīs atbalsta punkti. Turklāt zinot, ka viens no punktiem ir ar latgaliešu saknēm – proti – es.”

Skatuves vizuālo noformējumu veidojusi scenogrāfe Evija Pintāne. Muzikālo stāstu skatītājiem sniegs Renārs Kaupers, Goran Gora, "Tautumeitas", "Raxtu raxti", "Brāļi un māsas", Asnāte Rancāne un Staņislavs Judins un citi mūziķi.

Ikvienam, kuram ir vēlme vērot ceremoniju klātienē, ir iespēja iegādāties biļetes Latgales vēstniecības GORS un "Biļešu Paradīze" biļešu sistēmās. Biļetes var iegādāties TE