TURAIDAS ROZE

2016. gada 20. maijā Latgales vēstniecībā GORS notika neaizmirstams grupas “Turaidas roze” koncerts par godu komponista Imanta Kalniņa 75 gadu jubilejai!
Par godu komponista jubilejai ansamblis “Turaidas roze” sagatavoja īpašu koncertprogrammu, kas veltīta grupas dibinātāja un dziesmu autora apaļajai gadskārtai, iekļaujot koncerta programmā gan populārākos grupas hitus, gan līdz šim retāk atskaņotus skaņdarbus. “Speciāli šai koncertturnejai tika sagatavots dziesmu ciklu “Kurpnieks un kurpniecīte”, kas līdz šim nav bijis mūsu koncertprogrammās”, teic Uģis Roze. “Protams, neizpalika arī publikas iemīļotākie skaņdarbi - “Kas dzīvo tanī pusē?”, “Nelaid, māte, bērnus mežā”, “Apvij rokas”, “Svētku diena” un citi, kurus publika vēlās dzirdēt atkal un atkal tieši mūsu - ansambļa “Turaidas roze” izpildījumā”, piebilst dziedātāja Olga Rajecka.
Ansamblis “Turaidas roze” tika dibināts 1985. gadā un par tā izteiksmīgāko muzikālo vizītkarti kļuva komponists Imants Kalniņš, kā arī solisti Olga Rajecka un Uģis Roze, kļūstot par latviešu estrādes mūzikas pagājušā gadsimta 80. gadu neaizstājamu vērtību.