Romantiskās klaviermūzikas koncerts

4. novembrī Latgales vēstniecība GORS aicina uz romantiskās klaviermūzikas koncertu, kuru izspēlēs jaunais un apburošais pianists, publikas mīlulis Georgijs Osokins un izcilais Polijas radio kamerorķestris “Amadeus”, kurš Latvijā viesosies pirmo reizi. Koncerta programmā izskanēs Friderika Šopēna klavierkoncerts miminorā un Modesta Musorgska “Izstādes gleznas”.

Osokinu dinastijas jaunākais pārstāvis, divdesmit vienu gadu jaunais Georgijs Osokins, apburdams tūkstošiem klausītāju, kļuva par leģendārā Friderika Šopēna konkursa Varšavā diplomandu. Panākumi konkursā pavēruši viņam ceļu vērienīgai starptautiskai darbībai un vēl lielākai atpazīstamībai – Georgijs jau saņēmis piedāvājumus parakstīt līgumu ar japāņu un divām poļu koncertaģentūrām, uzaicinājumu koncertēt Šveicē, Polijā, Japānā un ASV, izdot trīs solo albumus, kā arī izpildīt īpaši viņam veltītu klavierkoncertu. Iepriekšējos gados Georgijs ir uzvarējis Starptautiskajā A. Skrjabina Pianistu konkursā Parīzē, Starptautiskajā Šopēna pianistu konkursā Ķīnā un ieguvis speciālo balvu 22. Starptautiskajā pianistu konkursā Moncā, Itālijā. Tāpat Osokins šogad saņēma Valsts augstāko apbalvojumu mūzikā “Lielo mūzikas balvu 2015” kā “Gada jaunais mākslinieks”.

Polijas Radio kamerorķestris “Amadeus” ar savu māksliniecisko vadītāju Agņešku Dučmalu (Agnieszka Duczmal) Latvijā viesosies pirmoreiz. Orķestris, kas izveidots 1968. gadā, ir kļuvis par vienu no izcilākajiem un slavenākajiem kamerorķestriem, kas gan uzstājas ar koncertiem visā pasaulē, gan ieskaņo daudzveidīgas programmas, kurās iekļauta mūzika no baroka laikmeta līdz mūsdienām. Orķestra ieraksti ir izdoti vairāk nekā 50 kompaktdiskos.

Koncertu Latgales vēstniecība GORS piedāvā sadarbībā ar Hermaņa Brauna fondu. Biļetes uz koncertu var nopirkt Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” kasēs, biļešu cena no 10,00 līdz 20,00 €.