MAGNIFICAT. Pareizticīgo Ziemassvētki

Pareizticīgo Ziemassvētkos 2016. gada 7. janvārī uz Latgales vēstniecības GORS Lielās zāles skatuves uzstājās Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un diriģents Kaspars Putniņš ar koncertu "Magnificat".

Igaunijas Filharmonijas kamerkoris ir viens no pazīstamākajiem profesionālajiem igauņu mūzikas kolektīviem pasaulē. 1981. gadā kamerkori izveidoja plaši pazīstams un pieprasīts diriģents Tenu Kaljuste. Sākot ar 2014./2015. gada sezonu, kolektīva galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītajs ir Kaspars Putniņš, kas ir arī Latvijas Radio kora diriģents.

Kamerkoris ir sadarbojies ar daudziem izciliem diriģentiem, tādiem kā Klaudio Abado, Helmuts Rillings, Ēriks Ēriksons u.c., kā arī piedalījās daudzos pasaulē zināmos festivālos, piemēram, "BBC Proms", Zalcburgas "Mozartwoche" u.c.

Līdz ar koncertdarbību kamerkoris regulāri veic arī disku ierakstus, no kuriem daudzi saņēma prestižus apbalvojumus, tai skaitā divas Grammy balvas - par disku "Arvo Pärt. Da Pacem" un "Arvo Pärt. Adam’s Lament".

Igaunijas Filharmonijas kamerkora repertuārs iekļauj ļoti dažādus un citreiz pilnībā atšķirīgus skaņdarbus, sākot no gregoriāņu dziedājumiem un beidzot ar 21. gadsimta mūziku. Jau ilgu laiku īpašu vietu kora repertuārā ieņem igauņu komponistu skaņdarbi, taču šajā svētku reizē skanēs arī krievu komponistu sacerējumi.

Programmā:

Sergejs Rahmaņinovs
– "V molitvah neusipajušuju Bogorodicu" ("В молитвах неусыпающую Богородицу")
 
Alfrēds Šnitke
– fragmenti no sacerējuma "Grēksūdzes psalmi"
 
Sergejs Rahmaņinovs
– fragmenti no "Svētā Jāņa Zeltamutes Dievišķā liturģijas"
 
Arvo Perts
– "Solfeggio"
– "Summa"
– "Magnificat"
– "The Woman With Alabaster Box"
– "Nunc dimittis"
– "Dopo la vittoria"

Foto: Andrejs Vajukevičs/ Latgales vēstniecība GORS