Kultūras notikumi janvārī

2017. gads Latgales vēstniecībā GORS sāksies ar nu jau par tradīciju kļuvušo Ziemassvētku koncertu arī pareizticīgo Ziemassvētkos – pirmo reizi Rēzeknē viesosies Igaunijas Filharmonijas kamerkoris. Janvāra vidū gaidīsim ciemos Latgalē par savējo saukto Kārli Kazāku, pirmo reizi Latvijā izskanēs koncertuzvedums “Marija Stjuarte” ar spožu operdziedātāju Marinu Rebeku, bet janvāra beigās vēlreiz svinēsim Artura Uškāna jubileju.
 
Sestdiena, 7. janvāris 18.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €
Pareizticīgo Ziemassvētkos uz Latgales vēstniecības GORS lielās skatuves uzstāsies Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un diriģents Kaspars Putniņš. Kamerkoris ir viens no pazīstamākajiem profesionālajiem igauņu mūzikas kolektīviem pasaulē un regulāri veic ne tikai koncertdarbību, bet arī disku ierakstus, par kuriem saņēma divas prestižās Grammy balvas. Šajā svētku reizē koncertā izskanēs igauņu komponista Arvo Perta un krievu komponistu, Sergeja Rahmaņinova un Alfrēda Šnitkes, sacerējumi.
 
Trešdiena, 11. janvāris 13.00 1. stāva Semināru zāle, bez maksas
No 2017. gada 6. janvāra līdz 5. februārim Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā būs skatāma Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde NORDIC ID, kurā apskatāmie 25 arhitektūras projekti no Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Igaunijas mēģinās atbildēt uz jautājumiem par ziemeļu identitāti un tās atspoguļošanos arhitektūrā. 11. janvārī aicinām mākslas un dizaina studentus un ikvienu interesentu uz Latvijas Arhitektūras muzeja vadītājas Ilzes Martinsones lekciju “Ziemeļu identitāte un Latvijas arhitektūra”.
 
Sestdiena, 14. janvāris 18.00, Mazā zāle 10,00-12,00 €
Kārlis Kazāks un Viņa – Anete Kozlovska janvāra vidus ziemu aicinām baudīt ar siltām dziesmām un satikšanos, kuru caurvīs arī Kārļa piedzīvotie Latgales ceļu stāsti. Līdz šim Kārlis Kazāks ir izdevis vairākus solo albumus un divus šūpuļdziesmu albumus bērniem. Kārļa komponētā mūzika izskan vairākās Latvijas Nacionālā teātra un Latvijas Leļļu teātra izrādēs. Anete Kozlovska ir dziesmu autore un izpildītāja, izdevusi solo albumu un spēlē grupā “Tramplīni”, kā arī ar balsi un klavieru skaņām iekrāsojusi Kārļa Kazāka dziesmas jau trijos albumos.
 
Svētdiena, 15. janvāris 16.00, Lielā zāle 10,00–35,00 €
Nežēlīga cīņa par varu 16. gadsimta Anglijā, nepiepildīta mīlestība, greizsirdība... un nāve. 180 gadus pēc skandalozās pirmizrādes Milānas La Scala pirmo reizi izdevība piedzīvot itāļu bel canto ģēnija Doniceti operas kaislības arī Latvijā. Lomās: Marina Rebeka (soprāns, Latvija); Katja Levina (soprāns, Krievija/Vācija); Bīlents Bezdīzs (tenors, Turcija); Džanluka Margeri (basbaritons, Itālija). Koncertuzvedumā piedalās Latvijas Festivāla orķestris un Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”. Diriģents un koncertuzveduma muzikālais vadītājs: Džons Fiore (ASV).
 
Svētdiena, 22. janvāris 16.00, Lielā zāle 5,00–12,00 €
Artūrs Uškāns zināms kā grupas „Laimas Muzykanti" līderis un daudzu populāru dziesmu un tautasdziesmu apdaru autors. Vērienīgajā jubilejas koncertā „Ai pagali pa pakali” varēs dzirdēt tautā iemīlētas dziesmas, tai skaitā jaunas dziesmas, kuras izpildīs Ieva Akuratere, Brāļi Puncuļi, vīru kopa „Vilki", grupa „Patrioti.lg" un daudzi citi populāri mākslinieki. Visām dziesmām dzīvos pavadījumus spēlēs „Laimas Muzykanti".
 
Otrdiena, 24. janvāris 18.00, Lielā zāle 10,00–30,00 €
Sanktpēterburgas izcilas aktieris Jevgēnijs Djatlovs ir pazīstams kino un teātra mākslinieks, dažādu televīzijas šovu dalībnieks. Ar savu ģitārspēles meistarību, spēcīgo balsi un izsmalcināto gaumi Djatlovs ir ieguvis skatītāju mīlestību kā dziedošs aktieris. Koncerta repertuārā iekļautās M. Magomajeva, E. Hiļa, J. Guļajeva, J. Joalas un citu mākslinieku dziesmas Jevgēnija Djatlova izpildījumā iegūst jaunu dzīvi un skanējumu.
 
Sestdiena, 28. janvāris 18.00, Lielā zāle 8,00–15,00 €
Krāsainā sižeta virpulī uz skatuves tiekas dziedātāji Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Andris Daņiļenko, Līga Robežniece, aktieri Zigurds Neimanis, Zane Jančevska, Zane Burnicka, akordeonists un komponists Valdis Zilveris un komiķe Jolanda Suvorova. Popgrupas „Tirkizband” dalībnieki ne tikai dzied, bet arī kopā ar aktieriem un dejotāju grupu horeogrāfa Alberta Kivlenieka vadībā izdzīvo sižeta mīlas līkločus. Tautā labi zināmo dziesmu jaunās aranžijas veidojis Juris Kristons.