Kino vakari uz Jumta terases

Turpinot iepriekšējās vasarās iesāktos kino un mūzikas notikumus, arī šogad Latgales vēstniecība GORS aicina piektdienu un sestdienu vakarus pavadīt uz koncertzāles Jumta terases, baudot vieglu vasaras kino un piektdienās arī dažādi vasarīgu mūziku. Kino vakari uz GORS Jumta terases šogad sāksies 15. jūlijā ar latviešu kino klasiku – Jāņa Streiča filmu “Mans draugs nenopietns cilvēks”.
 
Vasaras kino un mūzikas vakaru programma:
 
Sestdiena, 15. jūlijs 22.00
Pirmajā kino seansā – latviešu kino klasika, režisora Jāņa Streiča filma “Mans draugs nenopietns cilvēks” ar Jāni Paukštello galvenajā lomā.
 
Piektdiena, 21. jūlijs 21.00
Pirms filmas īpašais pārsteigums – latvieša Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona kopdarbs dejas izrādē „Vērpete”. Izrādes pamatā ir tautas melodiju struktūras, kuru ritmiskais kods nosaka dejotāju kustību telpā un laikā. „Vērpete“ ir saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā 2015./2016. gada sezonā. Mūzikas izpildītāji: Mārtiņš Miļevskis (vibrofons), Rihards Lībietis (ģitāra).
Ellas Lemhagenas romantiskā komēdija (Itālija, Spānija, ASV, Lielbritānija, Zviedrija) „Visi ceļi ved uz Romu“ (All Roads Lead to Rome) ar Sāru Džesiku Pārkeri un Raulu Bavu. Megija ir ieplānojusi ideālu atvaļinājumu - Romas saule un Toskānas jūra. Taču viņas 16-gadīgā meita visu laiku sapņo atgriezties Amerikā pie sava drauga, bet Megija nejauši satiek savu pirmo mīlestību - siržu lauzēju Luku un viņa trako māti.
 
Sestdiena, 22. jūlijs 22.00
Džastina Rīrdona romantiskā komēdija (ASV) „Nesasteigsim“ (Playing it cool) ar Krisu Evanu, Mišelu Monaganu un Antoniju Makie. Filmas stāsts ir par mīlestībā vīlušos puisi, kurš sastop elpu aizraujošu sievieti labdarības ballē, uzdodoties par filantropu. Izrādās, ka sieviete ir saderinājusies, un viņas līgavainim īsti nepatīk, ka viņa topošā līgava ietu uz randiņiem ar svešu puisi.
 
Piektdiena, 28. jūlijs 21.30
Rīgas Doma kora skolas džeza trio apvienojušies jaunie mūziķi – Artis Boriss (klavieres), Dagnis Roziņš (saksofons), Reinis Zariņš (sitaminstrumenti). Programmā – džeza standarti un improvizācijas.
Toda Heina drāma (Lielbritānija, ASV, Austrālija) „Kerola” (Carol) ar Keitu Blanšetu galvenajā lomā. Ņujorka, 1952. gads. Kerola ir eleganta, izsmalcināta, nodrošināta un precējusies. Terēze vēl ir tikai savas pieaugušo dzīves iesākumā, vēl nezinādama, par ko gribētu kļūt. Nejauša tikšanās lielveikalā aizšķiļ neparastu attiecību dzirksteli starp abām sievietēm.
 
Sestdiena, 29. jūlijs 22.00
Toma Tikvera komēdija, drāma (ASV, Lielbritānija, Vācija, Francija) „Karalisks piedāvājums” (A Hologram for the King) ar Tomu Henku galvenajā lomā. Alana dzīve burtiski irst pa vīlēm – gan laulībā, gan biznesā iestājusies krīze, un viņam nav ne jausmas, kā dzīvot tālāk. Lai izbēgtu no bankrota un pārrautu neveiksmju loku, Alans dodas uz Saūda Arābiju – cerībā pārdot savu pārdrošo ideju moderno tehnoloģiju jomā pašam karalim.
 
Piektdiena, 11. augusts 20.30
Četru muzikālu un talantīgu Rēzeknes jauniešu grupa, kas kopā spēlē jau gandrīz četrus gadus. Tās repertuārā ir gan dažādi populārās mūzikas darbi, gan pašu radītas kompozīcijas. Guntars Poplavskis (taustiņinstrumenti, vokāls), Emīls Bauga (ģitāra), Jurģis Lipskis (perkusijas).
Režisora Mia Hansena Lēve drāma (Francija, Vācija) „Gaišā nākotne” (L'avenir) ar Izabellu Ipēru, Andrē Markonu un Romānu Kolinku. Natālijas stabilā dzīve brūk kopā – pēc vairāk nekā 20 gadus ilgas laulības viņas vīrs aiziet pie jaunākas sievietes, bērni pieaug un izvācas no vecāku ligzdas. Arī pasniegtās filozofijas klases skolēni ir vairāk ieinteresēti protestos un anarhijā, nekā pasniedzējas stāstītajā.
 
Sestdiena, 12. augusts 21.00
Režisora Džoela Hopkinsa piedzīvojumu filma, komēdija (Francija, Lielbritānija) „Mīlas afēra” (The Love Punch) ar Pīrsu Brosnanu, Emmu Tompsoni un Timatiju Spalu. Bijušais vīrs un sieva Ričards un Keita, kaut viņu laulība oficiāli ir šķirta, ne mirkli nevar viens otru atstāt mierā. Mīlestības jūtas starp viņiem pilnībā nav zudušas. To pašu nevar teikt par viņu pensijas fonda līdzekļiem, no kura visus naudu ir izkrāpis Ričarda kompānijas jaunais īpašnieks.
 
Piektdiena, 18. augusts 20.30
Ansambļa dalībnieki ir mūzikas akadēmijas studenti Marks Viļenskis (čells), Savva Zihs (akordeons), Andris Veinbergs (kontrabass), bet viņu profesionālā pieredze jau ir visnotaļ iespaidīga – starptautisku konkursu laureāti, uzstājušies Latvijas televīzijā, starptautisku festivālu dalībnieki, snieguši solokoncertus. Programmā – mūsdienīgas aranžijas un leģendārā nuevo tango komponista Astora Pjacollas šedevru transkripcijas, kā arī slavenu džeza izpildītāju dziesmu apdares un mūsdienu populārās mūzikas hītu kaverversijas.
Režisora Džeimsa Kenta biogrāfiskā drāma (Lielbritānija, Dānija) „Atmiņas par nākotni” (Testament of Youth) ar Alisiju Vikanderi galvenajā lomā. Jaunība, sapņi, pirmā mīlestība... Visu izpostīja karš. Filma stāsta par sievieti Veru Briteinu, kura devās uz Pirmo pasaules karu kā medmāsa. Viņas brālis, mīļotais un tuvākie draugi gājuši bojā. Atgriezusies mājās, viņa saprot, ka notikušais ir pārvērtis viņas dzīvi. Lai nepazaudētu sevi pavisam, viņa ķeras pie rakstīšanas.
 
Sestdiena, 19. augusts 21.00
Režisora Vudija Alena romantiskā drāma, komēdija (ASV) „Smalkās aprindas” (Cafe Society) ar lielisku aktieru sastāvu – Džesi Eizenbergu, Kristenu Stjuartu, Bleiku Laivliju un citiem. Filmas darbība norisinās pagājušā gadsimta 30-tajos gados. Jauns vīrietis ierodas Holivudā, cerot strādāt filmu industrijā. Viņš iemīlas sava ietekmīgā tēvoča šarmantajā sekretārē. Taču mīlas lietās viss neiet tā, kā plānots, un salauztu sirdi viņš atgriežas Ņujorkā, kur tiek ierauts Manhetenas smalko aprindu nakts uzdzīvē.
 
Piektdiena, 25. augusts 20.30
Grupā „Nostalgie classics” apvienojušies Rēzeknes mūziķi Valdis Zemzars (taustiņinstrumenti, trompete), Igors Čistjakovs (ģitāra). Programmā – džeza strandarti un improvizācijas, populārā mūzika. 
Režisora Lūka Grīnfilda romantiskā komēdija „Aizņemos līgavaini” (Something Borrowed) ar Keitu Hadsoni, Dženiferu Gudvinu, Kolinu Eglsfildu, Stīvu Hoviju un Džonu Krasinski. Reičela ir talantīga juriste prestižā Ņujorkas advokātu birojā, taču joprojām neprecējusies, kā to viņai vienmēr atgādina labākā draudzene Dārsija, kas pati tikko kā saderinājusies.
 
Sestdiena, 26. augusts 21.00
Režisora Aigara Graubas filma “Sapņu komanda 1935” ir stāsts par Latvijas basketbola izlasi. 1935. gadā Ženēvā tiek rīkots pirmais Eiropas čempionāts basketbolā. Čempionātam gatavojas arī Latvijas valsts vienība. Jaunais treneris Baumanis ir pārliecināts, ka viss ir iespējams, viņš tic, ka basketbols var kļūt par populāru spēli, ka var apvienot cilvēkus ar dažādām interesēm un ambīcijām vienotam mērķim, ka visas valstis Eiropā ir vienlīdz svarīgas un līdzvērtīgas un uzvarēs labākais.
 
Lai arī Latgales vēstniecība GORS, baudot kino un mūziku uz Jumta terases, būs parūpējusies par sildošajām lampām un plediem, tomēr aicinām apmeklētājus ģērbties pēc iespējas siltāk. Sliktu laikapstākļu gadījumā kino un mūzikas vakaru norises vieta var mainīties.
 
Biļešu cenas piektdienu vakaru notikumiem ir 7,00 €, bet sestdienu kino seansiem 5,00 €. GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem ieejas biļetes cenas attiecīgi ir 6,00 € un 4,00 €. Biļetes nopērkamas Latgales vēstniecības GORS kasē, latgalesgors.lv vai pusstundu pirms vakara pasākuma. Apmeklētāju ievērībai – pērkot biļetes tieši pirms pasākuma, nevarēs norēķināties ar maksājumu kartēm. Ierobežotā vietu skaita dēļ un, ņemot vērā iepriekšējo gadu interesi, aicinām biļetes iegādāties laicīgi.
 
 
VIDEO ieskats pērnā gada kino un mūzikas pasākumu norisē: